ایلون ماسک کیست
ایلون ماسک کیست

ایلان ماسک کیست؟

زندگی نامه ایلان ماسک

ایلان ماسک در تلاش است تا انقلابی در حمل و نقل در زمین، از طریق اتومبیل های الکتریکی تسلا، در فضا، از طریق موشک های SpaceX، در علم پزشکی و تجربی از طریق ایجاد مسیر ارتباط ماشین با مغز انسان در شرکت Neuralink، سرعت بخشیدن به مسافرت های طولانی در شرکت The Boring Company و همچنین هدایت دنیا به سمت استفاده از انرژی های پاک در SolarCity ایجاد کند.

او 21 درصد سهام تسلا را در اختیار دارد اما او نیمی از سهام خود را به عنوان ضامن وام هایی که برای کسب و کار خود برداشته قرار داده است.

اسپیس ایکس، شرکت موشکی ایلان ماسک، پس از آخرین دور براورد تأمین مالی خود در فوریه 2021، اکنون 74 میلیارد دلار ارزش گذاری شده است.

ماسک از پدری آفریقای جنوبی و مادری کانادایی متولد شد. در 12 سالگی او یک بازی ویدیویی ایجاد کرد و آن را به یک مجله کامپیوتر فروخت که این استعداد اولیه کامپیوتر و کارآفرینی او را نشان میداد. در سال 1988 یعنی در سن 17 سالگی، پس از اخذ پاسپورت کانادایی ، ماسک آفریقای جنوبی به مقصد کانادا ترک کرد زیرا تمایلی به حمایت از آپارتاید از طریق خدمت اجباری نظامی نداشت و به دنبال فرصت های اقتصادی بیشتر موجود در ایالات متحده بود، او به عنوان دانشجوی انتقالی به دانشگاه پنسیلوانیا از آمریکا اقامت دریافت کرد.

اطلاعات شخصی:

49 ساله

منبع ثروت تسلا ، اسپیس ایکس ، ساخته خودش

محل زندگی شهر آستین ، ایالت تگزاس

تابعیت ایالات متحده

وضعیت ازدواج در رابطه

کودکان 7

تحصیلات کارشناسی هنر / علوم ، دانشگاه پنسیلوانیا

ایلان ماسک شرکت های Tesla ، SpaceX ، Neuralink ، The Boring Company را تأسیس و رهبری می کند.

ایلون ماسک کیست

شروع از تسلا

ایلان ماسک به عنوان بنیانگذار و مدیرعامل تسلا ، هدایت کلیه طراحی ، مهندسی و تولید جهانی خودروهای الکتریکی ، محصولات باتری و محصولات انرژی خورشیدی این شرکت را بر عهده دارد.

 

از زمان تأسیس این شرکت در سال 2003 ، ماموریت تسلا تسریع در روند استفاده از انرژی های پاک مانند انرژی خورشیدی در جهان دارد. اولین محصول تسلا ، اتومبیل اسپرت Roadster ، در سال 2008 و پس از آن مدل S sedan ، که در سال 2012 معرفی شد ، و مدل X SUV که در سال 2015 به بازار عرضه شد ، به دنیا معرفی کرده. مدل S بهترین خودرویی بود که لقب Consumer Reports را دریافت کرد و تاکنون توسط موتور Trend بهترین اتومبیل سال شناخته شد ، در حالی که مدل X اولین SUV است که در آزمایشات اداره ایمنی ترافیک ملی بزرگراه ها ایالات متحده در هر رده و زیر گروه های آن دارای رتبه ایمنی 5 ستاره است. در سال 2017 ، تسلا تحویل مدل 3 بطور انبوه آغاز کرد ، این وسیله نقلیه الکتریکی امکان پیمایش بیش از 320 مایل داشت ، و سپس از تسلا Semi رونمایی کرد که برای صرفه جویی حداقل 200000 هزار دلار برای طی کردن بیش از یک میلیون مایل فقط بر اساس هزینه های سوخت مصرفی صاحبان آن ها طراحی شده است. در سال 2019 ، تسلا از Cybertruck رونمایی کرد که دارای ویژگی بهتر از یک کامیون سنتی و عملکرد بیشتر از یک خودروی اسپرت و همچنین SUV جمع و جور مدل Y است که تحویل آن به مشتری از اوایل سال 2020 آغاز شده است.

خرید شرکت SolarCity

تسلا همچنین سه محصول ذخیره انرژی ، باتری خانگی Powerwall ، باتری Powerpack  در مقیاس تجاری و Megapack تولید می کند که برای نصب در مقیاس کمکی طراحی شده است.

در سال 2016 ، تسلا با خرید شرکت SolarCity ، پیشرو در ارائه سیستم های انرژی خورشیدی در ایالات متحده ، به اولین شرکت انرژی پایدار بصورت عمودی در جهان تبدیل شد و در سال 2017 Solar Roof – یک محصول زیبا و مقرون به صرفه برای تولید انرژی – را به بازار عرضه کرد.

ایلون ماسک کیست

SpaceX پیشرو علم فضایی

ایلان ماسک به عنوان طراح اصلی SpaceX ، بر توسعه موشک ها و فضاپیماها برای انجام مأموریت ها به مدار زمین و در نهایت به سایر سیارات نظارت دارد. در سال 2008 ، SpaceX Falcon 1 اولین موشک تولید سوخت مایع به صورت خصوصی بود که به مدار رسید و SpaceX در سال 2017 با پرواز مجدد هر دو موشک Falcon 9 و فضاپیمای Dragon ، تاریخ بیشتری را در این زمینه ثبت کرد. اندکی بعد ، Falcon Heavy ، قدرتمندترین موشک عملیاتی جهان با ضریب دو ، اولین پرواز خود را در سال 2018 به پایان رساند. در سال 2019 ، نسخه قابل حمل خدمه SpaceX از فضاپیمای Dragon اولین مأموریت نمایشی خود را به پایان رساند و این شرکت پرواز خواهد کرد فضانوردان ناسا برای اولین بار در سال 2020 به ایستگاه فضایی بین المللی می روند. با استفاده از این دستاوردها ، SpaceX در حال توسعه Starship که یک سیستم حمل و نقل کاملاً قابل استفاده مجدد است که خدمه و محموله را به ماه ، مریخ و فراتر از آن حمل می کند و Starlink که تحول بزرگی را در دنیا ایجاد خواهد کرد، اینترنت پهن باند سریع را به مکانهایی که دسترسی محدود، گران یا کاملاً در دسترس نیست، انجام میدهد. اسپیس ایکس با پیشگام ساختن موشکهای قابل استفاده مجدد ، هدف بلندمدت خود را دنبال می کند تا از طریق ایجاد یک شهر خودپایدار در مریخ، انسان را به گونه ی چند سیاره ای تبدیل کند.

ایلون ماسک کیست

شرکت Neuralink

ایلان ماسک همچنین مدیرعامل Neuralink است که در حال توسعه مسیر رابط ماشین برای اتصال مغز انسان به کامپیوتر است.

ایلون ماسک کیست

شرکت The Boring Company

وی همچنین شرکت The Boring Company را راه اندازی کرد که ترکیبی از فن آوری سریع و مقرون به صرفه احداث تونل و یک سیستم حمل و نقل عمومی کاملاً برقی است تا بتواند از ازدحام شهری خسته کننده جلوگیری کند و همچنین به مسافرت های با سرعت کند و مسافت طولانی سرعت و بهبود ببخشد. شرکت Boring یک تونل تحقیق و توسعه 1.15 مایلی در هاثورن ساخته و در حال حاضر در حال ساخت Vegas Loop ، سیستم حمل و نقل عمومی در مرکز همایش های لاس وگاس است.

موفقیت های قبلی ایلان ماسک

پیش از این، ایلان ماسک بنیانگذار پیشروترین سیستم پرداخت اینترنتی در جهان یعنی PayPal میباشد و نیز Zip2 که یکی از اولین خدمات نقشه ها و راهنمای اینترنتی است در سال (1995) تاسیس شد. شرکت PayPal را در سال 2002 فروخته شد به شرکت eBay و شرکت Zip2 در سال 1999 به شرکت رایانه ای Compaq فروخته شد.

درباره ی aydin

بررسی کنید

رمز ارزها چیست؟

رمز ارزها چیست؟

ارز رمزنگاری شده یک ارز دیجیتالی یا مجازی است که با رمزنگاری ایجاد می شود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *