خدمات کفسابی یا ترمیم سنگ کف ساختمان چیست؟

سنگ کف ساختمان عضوی اساسی از نمای داخلی است ، که ساختمان شمارو برای داشتن یک دکوراسیون زیبا تکمیل میکند .در طراحی و هارمونی دکوراسیون منزل ، میتونیم به عوامل موثر بر زیبایی ساختمان مثل نورپردازی ، رنگامیزی و نوع چیدمان ارشاره کرد. که این سه عامل لازمه یک دکوراسیون خاص است که میتواند القا کننده ( روحیات ، نقش آفرینی ، علایق ، احساسات  ) و سلیقه ها باشد .

حال اگر یک ساختمان با متراژ بالا که سنگ فرش آن به خوبی قابل روئیت است ،اگر این سنگ دچار خوردگی ، شکستگی ، سیاهی و کدری شده باشد ، همانند یک لباس سفید است که یک لکه روی آن افتاده است میشود که تمام توجه مارو به خود جلب میکند ، با این وجود باز میتواند فن های مثبت یک ساختمان را به رخ بکشد ؟ قطعا جواب خیر است …

سنگ فرش ساختمان نقش مهمی در بازتاب زیبایی دکوراسیون ساختمان دارد که باید به طور خاصی از آن مراقبت شود. سنگ فرش ساختمان ها میتواند به دلیل مختلف دچار لطمه شود : سیاهی ، سفیدک ، ناهمواری ، سوختگی و… که عامل اصلی این لطمه ها خود ما هستیم که به دلیل عدم دانش فنی نسبت به نگهداری سنگ ، نا خواسته به سنگ ساختمان خود آسیب میزنیم . در آبنده  مطالبی در خصوص نگهداری انواع سنگ ساختمان انتشار داده شده است .

ولی وقتایی هست که سنگ دیگه حس و حال درخشش نداره !! خوب هرکاری کنیم بازهم کدره ، در این صورت باید چیکار کنیم ؟ جواب کاملا واضحه باید شروع به انجام ترمیمش کنیم !! اما چطوری سنگ رو درخشنده و براق کنیم ؟! یعنی راهی وجود دار ؟! بله وجود داره !! شما باید با یک متخصص سنگسابی ( کفسابی ) تماس بگیرین !!

راستی داستان خدمات ترمیم سنگ یا کفسابی چیه ؟

کفساب با دستگاه ساب شروع به ساییدن سطح سنگ برای لایه برداری سطحی سنگ میکند ، که لایه مرده سنگ را بر میدارد و درخشش ریکاوری میشود ، طوری که انگار سنگ تازه از کارخانه آمده است.خدمات کفسابی انواع سنگ ساختمان باهم متفاوت است و باید بصورت اصولی و منظم انجام شود ، به عنوان مثل خدمات سنگسابی سنگ گرانیت با سنگ مرمر زمین تا آسمان باهم فرق دارد، میدانیم که سنگ مرمر ظرافت و زیبایی خاصی نسبت به مابقی سنگ ها دارد ،خوب هرچی هم که باشه ، خوشگلی دردسر داره !!

سنگ سابی این سنگ باید با دقت بالا و اصولی انجام شود ، متاسفانه به دلیل قیمت ارزان دستگاه کفسابی و سنگسابی هر آماتور سودجویی و بدون دانش فنی شروع به خدمات کفسابی میکنند و در انتهای کار نتیجه قابل قبولی به کارفرما ارائه میدهند اما این خدمات انجام شده در درجه سوم ترمیم سنگ است، که پس از مدت کوتاهی رد اجسام را برروی خود جای میگزارد و به مرور زمان سنگ شروع به فراسیش میکند.

این که گفته میشه فرسایش کاملا درسته ( فراسیش سنگ !! )  ، کفساب های آماتور برای تسریع انجام کار از مواد شیمیای قوی برای رفع لکه ها استفاده میکنند (مثل : گازوئیل ، وایتکس ، اسید ها ) ، که این کار برای سنگ مرمر قابل قبول نیست و سنگ شمارو به مدت کوتاهی درخشان نشان میدهد .

ولی به مرور زمان سنگ کف ساختمان شما کم کم شروع به سیاه شدن و ترک سطحی سنگ میشود که اگر سریعا به یک گروه متخصص ارجا داده نشود ، باید فکر تعویض سنگ های ساختمان خود باشید !! با توجه به توضیحات بالا و افشاگری کفساب های آماتور که به فکر انجام کار بزن در رو هستند  باید به فکر یک گروه متخصص باشید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

کفسابی

خدمات ترمیم سنگ کف ساختمان چیست ؟ چرا باید سنگسابی کنیم ؟

قبل از مفهوم کفسابی به این بپردازیم  منظور از کف چیست ؟ در کل هیچ تفاوتی نیست بین ساختمان ها ، هتل ها ، سالن های نمایش ، استخر و فروشگاه های بزرگ و کوچک که کف همه ی آن ها سنگ پوشیده شده است که میتواند انواع سنگ باشد اما نکته ی مهمی که وجود دارد تمیزی یا کثیفی این سنگ ها است که نمیتوان از آن چشم پوشی کرد یعنی به گونه ای است که باید این مکان ها زیبا و تمیز باشند چون در معرض دید هستند.

ما سنگسابی چیست ؟ کفسابی عملیاتی است که در آن کفساب یعنی کسی که آشنا به دستگاه های کفسابی و مسلط بر آن ها و با رعایت نکات ایمنی و با تجربه و ظرافت بالا لکه ها و آلودگی های موجود بر روی سنگ را تمیز کند و دوباره زیبایی و آراستگی سنگ را به نمایش می گذارد . این کار هم مانند کارهای دیگر دارای نکات و سختی های خود است و اصلا ساده به نظر نمی رسد .

خدمات کف سابی چه فوایدی دارد ؟

با توجه به توضیحات بالا ،  خدمات کفسابی ( ساب زنی  سنگ ) لایه نازکی از سنگ ساختمان شما را پاکسازی میکند تا درخشش و زیبایی به سنگ بازگردانی شود !! اگر سنگ  فرش ساختمان به صورت اصولی سنگ سابی(سابزنی) شود ، تاثیرات مثبت آن به مدت طولانی بروری سنگ یادگاری می ماند و زیبایی دکوراسیون منزل شما را با انعکاس به رخ همه می کشد !!

تاثیرات خدمات ساب زنی سنگ :

 • انعکاس اجسام روی سنگ مثل آینه که با درخشش زیبایی را به خانه شما به ارمقان می آورد.
 • هموار شدن سطوح ناهوار و پله پله ، یک سطح مسطح و چشمگیر به فضای خانه شما می بخشد .
 • از بین رفتن لگه مایعات
 • از بین رفتن مصالح سخت مثل مصالح ساختمان از روی سنگ  ( رنگ ، سیمان ، کچ و….  )
 • از بین رفتن سوختگی های سنگ
 • نابودی حتمی سفیدک ( آثار اسفتاده از وایتکس روی سنگ )
 • پاکسازی سیاهی سنگ
 • بهبود کیفیت سنگ ساختمان شما
 • و….

خدمات ساب زنی روی انواع سطوح قابل اجراست !!

 1. سنگ مرمر
 2. گرانیت
 3. تراورتن
 4. مرمریت
 5. سرامیت
 6. بتن

چه سنگ هایی نیاز به کفسابی دارند ؟

 • سنگ هایی که بعد از مدتی آن ظاهر و زیبایی خود را از دست داده اند.
 • ساختمان های تازه ساختی که بعد اتمام کار هنوز ردپای خاک ، گچ و سیمان در سطح آن ها دیده می شود .
 • در بعضی موارد بعضی موارد دیده می شود که سنگ ها دارای پستی بلندی های هستند و نیاز به سنگ سابی هست.
 • سنگ هایی که پس از مدتی بر اثر شستشو و استفاده از مواد شوینده و شیمیایی بر روی آن ها رسوب ایجاد شده و ظاهر خود را از دست داده اند.
 • سیاه و تیر بودن سنگ هم یکی دیگر از دلایل نیاز به کفسابی هست.

 

فروشگاه اینترنتی امیتان

درباره ی aydin

بررسی کنید

چگونگی پاک کردن چسب فرش از کف

پاک کردن چسب فرش: چسب فرش یک چسب فوق العاده قوی است که برای ثابت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.