روز ولنتاین

اشعار عاشقانه

بهار، بی تو در این خانه گل نخواهد داد ______________ هوای عطر تو دیوانه کرده گلدان را

تویی که ناب ترین فصل هر کتاب منی _______________ شروع وسوسه انگیز شعر ناب منی

گویند که روز عاشقی امروز است _________________ چه خطایی، عاشقی هرروز است

آنکس که ز عشق و عاشقی سرشار است ____________ هر روز و هرساعت او پربار است

عشق اگر عشق شود لایق جانانه شود ______________ و اگر مشق شود لایق بتخانه شود

روز ولنتاین از کجا می آید؟

تاریخچه روز ولنتاین

داستان روز ولنتاین به زندگی یک شخص مرتبط است ،او یک روحانی کاتولیک رومی است به نام ولنتاین که در قرن سوم درگذشت.

اگرچه حقایق زندگی ولنتاین مبهم است (برخی منابع می گویند وی به جرم انجام ازدواج های ممنوعه تحت آزار و شکنجه قرار گرفته ، در حالی که برخی دیگر می گویند او به پناهجویان مسیحی کمک کرد تا از خشونت رومی ها فرار کنند) ، اما او به طور مداوم به عنوان فردی اخلاقی ، سخاوتمندانه و عاشقانه معرفی می شود.

بر اساس یک افسانه ولنتاین به دختر زندانی که عاشق او بود یادداشتی را با امضاء ” از ولنتاین ” نوشت ، که امروزه همه با این گونه امضاء عشق خود را ابرازمی کنند.

در مورد چگونگی ارتباط روز ولنتاین با روز عشاق و جشن عاشقان اختلاف نظر وجود دارد. برخی از محققان به شعری در قرن چهاردهم از جفری چوسر که عضو”مجلس عوام” آن زمان در روم بوده اشاره می کنند ، که روز ولنتاین را ستایش می کند به عنوان زمانی که پرندگان جفت خود را انتخاب می کنند و تا ابد باهم زندگی می کنند.

برخی دیگر بر این باوراند که روز ولنتاین نسخه مسیحی یک روز مهم برای باز آفرینی یا تولد به نام لوپرکالیا است که توسط رومی ها جشن گرفته می شده.

در هر صورت ، معنای عاشقانه روز ولنتاین از قرون وسطی وجود داشته و به عنوان یک مناسبت دیده می شده که در این روز تمام عشاق ها به عشق خود هدیه می دهند،.

این روز در قرن هجدهم در انگلستان و آمریکا رواج پیدا کرد. اولین کارت های روز ولنتاین توسط استر هاولند در دهه 1840 ساخته شد. از آن زمان است که صنعت بزرگی در زمینه تولید و فروش محصولات روز ولنتاین مانند گل ، کارت و آب نبات شکل گرفته است.

اولین کارت پستال های روز ولنتاین

معنی روز ولنتاین چیست؟

در طول سال ها و قرن ها ، روز ولنتاین یک جشن مذهبی ، یک روز باستانی و یک تعطیلات تجاری بوده است. تمام این مناسبت ها بدان معنی است که معنای روز ولنتاین واقعاً آن چیزی است که شما می خواهید اینگونه باشد.

شما می توانید این جشن را به طور کامل برگزار کنید ، خودتان مقداری شکلات یا گل بخرید، عشق خود را به افراد زندگی خود ابراز کنید ،از تک تک افرادی که در زندگانی شما هستند قدردانی کنید مانند همکاران ، شریک زندگیتان ، دوستان یا اعضای خانواده. برخی افراد روز ولنتاین را دوست دارند ، و برخی از افراد دیگر از آن متنفر هستند.

جدیدا بعضی از افراد روزی را به اسم گَلنتاین (Galentine) نام گذاری کرده اند با این تفاوت که در این روز روشی نسبتاً جدید برای جشن گرفتن ابداع شده، در این روز زنان برای دوستان یا دوست صمیمی شان هدایایی را تقدیم می کنند.

اگر می خواهید بفهمید که در روز ولنتاین چه باید بکنید ، فقط بدانید که هیچ قاعده ای وجود ندارد: این یک دوره جدید است و می توانید هر روزی که می خواهید ، روز عشق را جشن بگیرید ، حتی اگر فقط عشق به خود باشد.

یک شام خوب ، رفتن به سینما ، پختن یک غذای فانتزی در خانه یا میزبان مهمانی در روز ولنتاین نیز راههای خوبی برای جشن گرفتن است. شما باید هر کاری بکنید تا شریکتان خوشبختی را با شما احساس کند فقط اطمینان حاصل کنید که در همان زمان قرار دارید تا از هرگونه ناامیدی یا احساس بدی جلوگیری کنید.

در روز ولنتاین چه کادویی بدهیم؟

کادو به یاد ماندنی

همه می دانیم که بهترین کادو حتما نباید گران قمیت ترین کادو باشد باید کادویی باشد به یاد ماندنی یعنی هر زمانی که به آن کادو رجوع کرد یا از آن استفاده کرد یا ناخداگاه او را دید بیاد روزی بی افتد که آن کادو را به او دادید بهترین کادو کادویی است که همیشه خاطره آن روز خوب با شکوه را زنده نگه دارد حالا یک گل باشد یا لباس یا یک عطر یا یک شب بیرون از خانه در رستوران یا پارک یا جشن گرفتن کنار اقوام مثل پدر و مادر چیزی که از آن روز به یاد بماند خنده ،شادی و لحظه ای که خود را در عشق تان به آن ثابت قدم نشان داده باشید و در آخر ابراز علاقه کردن به عشق زندگی تان اصلا لازمه مناسبت ها یا مراسمات بزرگ یا کوچک نیست شما می توانید هر روز به عشق زندگی تان عشق بورزید و بیان کردن حتی یک دوستت دارم به عشق تان خود را ثابت کنید که تا آخرین لحظه زندگی تا آخرین ذره جان او را دوست خواهید داشت و در کنار او خواهید بود چه در زندگانی و چه بعد از مرگ همیشه کنارش خواهید بود….

منبع: www.dictionary.com  &  www.realsimple.com

درباره ی aydin

بررسی کنید

جشن سپندارمذگان

این جشنواره ایرانی با ریشه های زرتشتی ، روزی برای تجلیل از عشق ، دوستی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *