7 راه درمان افسردگی

گزینه های درمان افسردگی من چیست؟

وقتی افسرده هستید ، احساس می کنید هرگز از زیر سایه تاریک خارج نمی شوید. با این حال ، حتی شدیدترین افسردگی قابل درمان است. بنابراین ، اگر افسردگی شما را از زندگی کردن زندگی ایده آل خود باز می دارد ، در جستجوی کمک دریغ نکنید. از روان درمانی گرفته تا دارو تا تغییرات در شیوه زندگی سالم ، گزینه های درمانی مختلفی وجود دارد.

1- درمان افسردگی با ورزش

ورزش یک روش درمانی طبیعی برای مبارزه با افسردگی است.

ورزش در بعضی موارد به همان اندازه داروها مؤثر است.
از هر 10 بزرگسال یک نفر در ایالات متحده با افسردگی دست و پنجه نرم می کنند و داروهای ضد افسردگی یک روش معمول برای درمان این بیماری است. با این حال ، قرص ها تنها راه حل نیستند.

تحقیقات نشان می دهد که ورزش نیز یک درمان مؤثر است. دکتر-میشائیل کریگ میلر ، استادیار روانپزشکی در دانشکده پزشکی هاروارد می گوید: “ورزش برای بعضی از افراد نیز به عنوان داروهای ضد افسردگی عمل می کند ، اگرچه به تنهایی کافی نیست.”

اثر ورزش

ورزش یک آبشار بیولوژیکی از وقایع را آغاز می کند که منجر به فواید سلامتی بسیاری مانند محافظت در برابر بیماری های قلبی و دیابت ، بهبود خواب و کاهش فشار خون می شود

ورزش با شدت بالا، مواد شیمیایی با حس خوب به نام اندورفین در بدن منتشر می کند. اما برای اکثر ما ، ارزش واقعی در تمرینات کم تحرک با گذشت زمان است. این نوع فعالیت باعث آزاد شدن پروتئین هایی به نام فاکتورهای عصبی یا رشد می شود که باعث رشد سلول های عصبی و ایجاد ارتباط های جدید می شوند.

بهبود عملکرد مغز باعث می شود احساس بهتری داشته باشید. دکتر می گوید: “در افرادی که افسرده هستند ، دانشمندان علوم اعصاب متوجه شده اند که هیپوکامپ در مغز – منطقه ای که به تنظیم خلقی کمک می کند” منطقه کوچکی است. ورزش از رشد سلول های عصبی در هیپوکامپ پشتیبانی می کند ، و اتصالات سلول عصبی را بهبود می بخشد ، که به کاهش افسردگی کمک می کند.

2- پیدا کردن یک درمانگر

یکی از مهمترین مواردی که هنگام انتخاب یک درمانگر باید در نظر بگیرید ارتباط شما با این شخص است. درمانگر مناسب، در درمان افسردگی و بهبودی شما یک شریک دلسوز و پشتیبان خواهد بود.

ممکن است دوستان و خانواده شما ایده هایی داشته باشند ، که می تواند بر روی شما تأثیرگذار باشد .

3 – خنده

در جامعه مدرن ، رقابت شدید و تعامل اجتماعی اقتصادی بر کیفیت زندگی تأکید می کند و تأثیر منفی بر سلامت روانی فرد می گذارد. خنده یک احساس مثبت است و به نظر می رسد روشی مفید و سالم برای غلبه بر استرس است. خنده درمانی نوعی از روشهای شناختی – رفتاری است که می تواند روابط جسمی ، روانشناختی و اجتماعی را سالم جلوه دهد و در نهایت کیفیت زندگی را بهبود بخشد. خنده درمانی ، به عنوان یک روش جایگزین غیر دارویی ، بر سلامت روان و سیستم ایمنی بدن تأثیر مثبت دارد.

4 – تغذیه

رژیم غذایی و سلامت روان : تحقیقاتی وجود دارد که نشان می دهد چیزی که می خوریم ممکن است نه تنها بر سلامت جسمی ما بلکه در سلامت روانی و بهزیستی ما نیز تأثیر بگذارد.

رابطه بین چاقی و مشکلات سلامت روان پیچیده است. نتایج حاصل از یک بررسی منظم در سال 2010 نشان داد که ارتباطات دو طرفه بین افسردگی و چاقی وجود دارد ، و دریافتند افرادی که چاقی داشتند 55 درصد خطر ابتلا به افسردگی را به مرور زمان افزایش دادند ، در حالی که افرادی که افسردگی را تجربه می کنند 58 درصد افزایش خطر چاقی داشتند.

5 – طب سوزنی

طب سوزنی در پزشکی غربی بویژه برای درمان درد ، حالت تهوع ، آسم و شرایط عصبی یکپارچه شده است. تحقیقات جدید نشان می دهد که طب سوزنی می تواند یک گزینه امیدوار کننده باشد. یک مطالعه جدید نشان داد که عمل سنتی چینی به اندازه داروهای ضد افسردگی مؤثر است ، و یک مطالعه متفاوت نشان داد که طب سوزنی ممکن است به درمان عوارض جانبی داروها کمک کند. طب سوزنی در پزشکی غربی بویژه برای درمان درد ، حالت تهوع ، آسم و شرایط عصبی یکپارچه شده است.

در طب سوزنی ، یک پزشک سوزن را در نقاطی از بدن که گفته می شود با اندام های خاص (سمت راست) مطابقت دارد ، وارد پوست می کند. تحقیقات غربی نشان می دهد سوزن ها ممکن است مسکن های طبیعی را در مغز فعال کنند. در طب سنتی چین ، این فرآیند با اصلاح بلوک های انرژی یا عدم تعادل در اندام ها ، عملکرد را بهبود می بخشد.

6 – تأثیر خواب بر افسردگی

رابطه پیچیده بین خواب ، افسردگی و اضطراب

این محتوا توسط بنیاد ملی خواب ایجاد شده است
خواب آلودگی بیش از حد نه تنها سلامت جسمی شما را تحت تأثیر قرار می دهد بلکه بر سلامت روان شما نیز تأثیر دارد. هنگامی که شما 7-9 ساعت خواب با کیفیت مورد نیاز خود را به دست نمی آورید ، می تواند به شدت روی دیدگاه شما از زندگی ، سطح انرژی ، انگیزه و احساسات تأثیر بگذارد.

اگر احساس کمبود روانی کنید ، ممکن است متوجه نشوید که کمبود خواب مقصر است. حتی کمبود خواب در طول زمان می تواند باعث ناراحتی شما شود. ممکن است مشاهده کنید که کمتر مشتاق بوده و تحریک پذیرتر هستید و یا حتی برخی از علائم افسردگی بالینی مانند احساس مداوم غم یا پوچی را دارید. همه این تغییراتی که در روحیه شما ایجاد می شود نه تنها بر سلامت روانی شما بلکه بر روابط و پویایی خانواده شما نیز تأثیر می گذارد.

پیوند بین خواب و خلق و خو، بارها و بارها توسط محققان و پزشکان مشاهده شده است. به عنوان مثال ، افراد مبتلا به بی خوابی نسبت به افرادی که به طور عادی می خوابند میزان افسردگی و اضطراب بیشتری دارند. آنها 10 برابر احتمال ابتلا به افسردگی بالینی و 17 برابر اضطراب بالینی دارند. هرچه فرد بی خوابی را تجربه کند و هرچه بیشتر در شب از خواب بیدار شود ، در نتیجه شانس ابتلا به افسردگی بیشتر می شود.

آپنه خواب انسدادی ، وضعیتی که فرد در طول شب بطور مکرر و بسیار کوتاه از خواب بیدار می شود ، به افسردگی نیز مرتبط است. در یک مطالعه تقریباً 19000 نفر ، افراد مبتلا به آپنه انسدادی خواب پنج برابر بیشتر از افراد مبتلا به افسردگی بالینی بودند. محققان معتقدند که این امر به این دلیل است که هنگام خواب بیش از حد مختل می شود ، می تواند فعالیت مغز و مواد شیمیایی عصبی را تغییر دهد که بر روحیه و تفکر فرد تأثیر می گذارد.

7 – قهوه گانودرما

قارچ گانودرما که یکی از قارچ های دارویی موجود در طبیعت است با توجه به ترکیبات بسیار فعالی که در آن موجود است می تواند برای آرامش روانی انسان تاثیر بگذارد.

آرام کردن سلول های عصبی انسان عاملی است که می تواند به بهبود کیفیت خواب، کنترل رفتار . سایر پارامتر های روانی انسان تاثیر بگذارد و همه اینها در جهت رفع بیماری های روانی از جمله اضطراب، استرس و افسردگی تاثیر مثبت دارند.

این قارچ علاوه بر منافع عظیمی که در انواع دستگاههای بدن می گذارد،

منابع :

www.scientificamerican.com

www.ncbi.nlm.nih.gov

www.ncbi.nlm.nih.gov

درباره ی aydin

بررسی کنید

مواد غذایی که خنکتان می کند

فواید سیر و سیر سیاه

مزایا و فواید سیر و سیر سیاه مقدمه : سیر یکی از سبزی های و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.