نگاهی به فرهنگ پاپوا گینه نو
نگاهی به فرهنگ پاپوا گینه نو

نگاهی به فرهنگ پاپوا گینه نو

خلاصه :

پاپوا گینه نو که دارای خانه ای در حدود 750 قبیله است ، هر کدام با اعتقادات و آداب و رسوم خاص خود ، از نظر فرهنگی جذاب هستند. این مکان زندگی و آداب و رسوم شکوفایی است ، جایی که مردم محلی مراسم مناسک شروع شگفت انگیزی را انجام می دهند و لباس های مفصلی را برای “آواز خواندن” و جشنواره های عظیم سالانه اجرا می کنند. در این مطلب درباره فرهنگ و آداب و رسوم پاپوا گینه نو اطلاعات بیشتری کسب می کنیم .

نگاهی به فرهنگ زیبای پاپوا گینه نو

پاپوا گینه نو از نظر جسمی از راه دور و هنوز هم بسیار جدا از لحاظ فرهنگی و جغرافیایی یکی از کم کشف ترین کشورها در جهان است. این بدان معناست که زندگی و آداب و رسوم فرهنگی آن مجاز بوده است قرنها بدون شک و تأثیر از بیرون شکوفا شوند. و با توجه به تعداد بسیار زیاد قبیله ای که در اینجا زندگی می کنند – تخمین زده می شود 750 – بیش از فرهنگ خوبی حفظ شده داشته باشد. با صدها سنت و مراسم قبیله ای متنوع که بسیار محلی و کاملاً بی نظیر است ، از آن به وفور شکوه دارد.

اگرچه بخش اعظم فرهنگ همچنان ناشناخته و گنگ است ، اما می توان در مورد بعضی از قبایل چه در خود گینه نو و چه در جزایر اطراف آن ملاقات و کسب اطلاعات کرد. مناطق کوهستانی مکان مناسبی برای برخوردهای قبیله ای است و محلی برای برخی از فرهنگ های مقاوم در هر نقطه از آن است. شما ممکن است به یک جشن سنتی مومیو بپیوندید ، که برای آن مواد غذایی در برگهای موز پیچیده می شود و در زیر سنگ های داغ پخته می شود و شاهد آواز خواندن ، اجرای ابداع شده به عنوان راهی برای تقسیم مسالمت آمیز در دهکده های همسایه است.

فرهنگ پاپوا گینه نو 1 امیتان

یکی دیگر از راههای عالی برای تفریح ​​در فرهنگ و آداب و رسوم پاپوا گینه نو حضور در یکی از جشنواره های رنگارنگ آن ، مانند نمایشگاه Goroka است که در ماه سپتامبر برگزار شد. قبایل از سراسر ارتفاعات پوشیده از لباس سنتی منحصر به فرد خود ، که شامل روسری های پر و پیچیده ، دامن های چمن یا مهره ، گردنبندهای پوسته و شاخ و چهره و بدن بسیار رنگی ، به علاوه سلاح های سنتی است. لباس قبیله ای سنتی اغلب پرهایی از پرندگان بهشت ​​را نشان می دهد که در آن زندگی می کنند ، پرنده ای که مورد توجه مردم محلی قرار می گیرد. خوشبختانه امروزه تعداد کمی از پرندگان برای این لباس ها می میرند. روسری های قبیله ای به نسل ها منتقل می شوند و اگرچه افراد محلی مجاز به شکار پرندگان بهشت ​​هستند ، اما آنها عموماً مردان مسن را با لکه های کامل هدف قرار می دهند ، و مردان جوان تر را برای ادامه پرورش ادامه می دهند.
در حالی که گردشگری به سختی در آن وجود دارد ، برخی از قبایل از پتانسیل درآمدی مراسم استقبال از پرداخت بازدید کنندگان استفاده کرده اند ، حتی اگر برای گروه قبیله خود سنتی نبوده و یا در زمان سنتی سال انجام نشود. از اپراتور تور سؤال کنید تا در مورد صحت هرگونه برخوردهای قبیله ای برنامه ریزی شده اطلاعات بیشتری کسب کنید.

برجسته های فرهنگی پاپوا گینه نو

آسرو مادمن Asaro “Mudmen”

آسرو مادمن  Asaro "Mudmen"

اصطلاح “مادمن” برای مردان قبیله آسارو پس از انجام عمل پوشاندن پوست خود در لجن و پوشیدن ماسک های سفالی گلدار که با دندانها و پوسته های خوک ها پوشیده شده است ، اعمال می شود. اسطوره های منشأ گوناگونی پیرامون این سنت وجود دارد ، اما همه آنها در ترکیب گل و ماسک قرار گرفته اند و مردان را شبیه ارواح یا ارواح می کنند که دشمنان خود را وحشت کرده و آسارو را به یک مزاحمت می بخشد. سنت ماسک گل از مردم Asaro سرچشمه می گیرد ، اما بسیاری از قبایل در ارتفاعات شرقی اکنون آن را برای سودآوری ادبی ادبی کرده اند.

نمایش رقص آتش

مراسم رقص آتش گینه نو

رقص آتش یک مراسم معروفی است که توسط اعضای پسر نوجوان قبیله بنیینگ بریتانیا انجام شده است. آنها با پوشیدن روسری های عظیم ، به شکل سر حیوانات رقابت می کنند و آتش را می گذرانند و آتش را می پرورانند و می توانند باران های جرقه ای را به همراه شعار و آواز بزرگان روستا بفرستند.

نمایش Goroka

این طولانی ترین جشنواره فرهنگی و تجمع قبیله ای در پاپوا گینه نو است که در ماه سپتامبر در گوروکا ، مرکز استان ارتفاعات شرقی برگزار شد. این یک رویداد سالانه است که در دهه 1950 توسط افسران گشت استرالیا تصور می شد و به گونه ای طراحی شده است که فرصتی را برای قبایل منزوی و متخاصم تاریخی فراهم می کند تا در یک محیط صلح آمیز ارتباط برقرار کنند. هم اکنون بیش از 100 قبیله در این نمایشگاه شرکت می کنند ، آواز خواندن آوازها – آهنگ های سنتی ، رقص ها و مراسم مذهبی – و پوشیدن لباس قبیله ای خارق العاده و رنگارنگ.

مادانگ

مادانگ

مادانگ یک جامعه پر رونق است که به خاطر هنرمندان سنتی خود مشهور است (از بازار محلی خوبی برخوردار است) و همچنین دارای یک موزه جالب ، که در آن می توانید تعدادی از روسری های تشریفاتی و همچنین طیف وسیعی از جواهرات محلی ، سلاح و آلات موسیقی را مشاهده کنید.

ملاقات با افراد محلی پاپوا گینه نو

شکی نیست که ملاقات با مردم محلی پاپوآ گینه نو و کسب اطلاعات در مورد سنت ها و آداب و رسوم باستانی آنها یک نکته برجسته از سفر به اینجا نیست. در بعضی از تورها ، می توانید یک روز یا حتی چند روز را در یک روستا بگذرانید تا از زندگی اقشار خانواده مطلع شوید. ممکن است شما بتوانید شاهد برگزاری یک مراسم یا رقص مانند یک مراسم سنتی حیاط باشید و ممکن است از یک جشن سنتی مومیایی تجلیل شود.

چیمبو استانی در منطقه Highlands PNG است که با دهکده های دور افتاده و با آداب و رسوم قدیمی ، لباس و آداب و رسوم زنده است. وقت خود را در یک دهکده در اینجا سپری کنید ، ببینید که چگونه اسلحه ها و آلات موسیقی ساخته می شوند و می توانند در ساخت بیلوم ، یک کیسه رشته ای محکم که در PNG استفاده می شود ، انجام دهند. قبیله کالام در سیمبای ، استان بیسمارک ، یکی دیگر از بازدیدهای ممکن روستا زندگی می کند. کالام کلاه های متمایز پوشانده شده از سر سوسک را پوشیده است. در یک سفر کشتی کوچک که در برخی از جزایر PNG به طول می انجامد ، ممکن است با افرادی که در جزیره مسافت دور موسا زندگی می کنند ، یکی از غربی ترین مناطق فرهنگ لاپیتا ، زندگی کند.

جشنواره ملی ماسک و واروویرا

این رویداد سالانه که در سال 1995 تأسیس شده و در ماه ژوئیه برگزار می شود ، از فرهنگ های منحصر به فرد ماسک استان شرقی بریتانیا است و یک ادای احترام فرهنگی برای مردم محلی است: تولایی ، بنینینگ و سولکا. این یک رقص عجیب و غریب از رقص فرهنگی ، اجرای آیینی و داستان پردازی با انواع هنرها و صنایع دستی در معرض نمایش است و در کوکوپو برگزار می شود. مراسم افتتاحیه Kinavai نامیده می شود و ویژگی های ورود تولای توبیایان و دوک-دکس (ارواح نقاب دار) است که در طلوع خورشید از غبار دریا بیرون می آید. همچنین می توانید صرافی های سنتی پوسته تولای را مشاهده کنید که نشانه افتتاح این جشنواره است.

لباس محلی پاپوا گینه نو

فرهنگ باستانی و زیبای پاپوا گینه نو و زندگی قبیله ای داری جاذبه خاصی در خصوص نوع زندگی ، نوع نگرش ، هنر و نوع پوشش افکار عمومی را به خود جذب کرده است ، گینه نو دارای لباس های محلی زیبایی در قالب مردانه زنانه و بچه گانه دارند ، آنها بر این اعتقادند که زیبایی به نوع پوشش نیست ، زیبایی در عمل و عملکرد یک سیستم وصلح است . به همین دلیل زندگی باستانی را رقم میزنند و فرهنگ خود را در چارچوب خاصی دو از عوامل بیرون حفظ میکنند.

 

رودخانه سپک

رودخانه سپک پاپوا گینه نو
رودخانه سپک پاپوا گینه نو 3
رودخانه سپک پاپوا گینه نو 2

سپیک طولانی ترین رودخانه پاپوآ گینه نو است که از مرز غربی پاپوآن تا دریای بیسمارک ، غرب مادنگ ، 1200 کیلومتر فاصله دارد. Wewak دروازه اکتشاف رودخانه است که معمولاً توسط قایق موتوری انجام می شود. دهکده هایی با خانه های استوانه ای در اطراف هر خم منتظر می مانند ، جایی که آیین ها در خانه های تامبوران (خانه های روح) انجام می شود. شما می توانید با مردان تمساح از قبیله Chambri ملاقات کنید ، که عمل پوسته پوسته شدن پوست را به عنوان یک آئین آغازین برای پسران انجام می دهند ، پوست خود را با زخم های “تمساح” علامت گذاری می کنند تا به آنها سیگنال دهد. عرفان باستان اظهار داشت: مردان از تمساح ها تکامل می یابند و این موجودات برای چمبری ها مقدس هستند.

منبع این مطلب به زبان انگیسی از سایت : responsibletravel است که به زبان زیبای فارسی توسط امیتان ترجمه شده است.

درباره ی aydin

بررسی کنید

جشن سپندارمذگان

این جشنواره ایرانی با ریشه های زرتشتی ، روزی برای تجلیل از عشق ، دوستی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *