قارچ خوراکی

خواص و ویژگی های قارچ خوراکی

گونه های قارچ از هم متفاوت هستند ، از لکه های قارچ amanita گرفته تا قارچ های خوراکی Lentinula یا قارچ shititake. با این حال ، ویژگی های مشترک متنوعی برای این گونه ها وجود دارد که هر کدام از آنها را از سایرین، در روی زمین جدا می کند ، مانند کلاه آنها ، رشد و نحوه تولید مثل آنها و …

بعضی از قارچ ها به اندازه ای شبیه به هم، به نظر می رسند که انسان را در فکر اینکه مصرف آنها بی خطر است فریب می دهند، در حالی که ، برخی واقعاً حاوی سموم کشنده هستند.

قارچ ها که اغلب در گروه سبزیجات گروه بندی می شوند ، بسیاری از ویژگیهای غذایی را که بیشتر در گوشت ، لوبیا یا غلات مشاهده می شود ، ارائه می دهند.

قارچ ها از نظر کالری ، فاقد چربی ، فاقد کلسترول ، فاقد گلوتن و نیز سدیم بسیار کم هستند ، اما در عین حال مواد مغذی مهمی از جمله سلنیم ، پتاسیم (8٪) ، ریبوفلاوین ، نیاسین ، ویتامین D و غیره را تأمین می کنند.

قارچ منبع خوبی از ویتامین های گروه B از جمله ریبوفلاوین ، نیاسین و اسید پانتوتنیک است که با تجزیه پروتئین ها ، چربی ها و کربوهیدرات ها به تأمین انرژی کمک می کنند. ویتامین های گروه B نیز نقش مهمی در سیستم عصبی دارند.

براساس آمار سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد، ایران پس از کشور های چین ، ایتالیا ، آمریکا ، هلند ، لهستان ، اسپانیا و فرانسه و برخی کشور های دیگر، در رده چهاردهمین تولیدکننده بزرگ قارچ خوراکی جهان در سال 2014 قرار گرفت.

فائو گفت: لهستان ، هلند ، چین ، لیتوانی ، ایرلند ، کانادا ، بلژیک ، بلاروس ، کره جنوبی و آلمان برترین صادرکنندگان قارچ خوراکی جهانی هستند.

خصوصیات فیزیکی

بیشتر قارچ ها دارای ساقه و کلاه هستند که عموماً به شکل چترند. در قسمت زیرین کلاه – به ویژه در گونه های خوراکی که در سوپر مارکت مشاهده می کنید – ممکن است مجموعه ای از شکاف ها، با فاصله نزدیک از هم را ببینید ، که به آبشش نیز معروف اند .

قارچ از نظر اندازه و رنگ بسیار متفاوت اند و برخی از آنها مانند پف بال ها، شبیه ساقه دارها و با کلاه ها نیستند. ارگانیسم اصلی قارچ که به آن میسلیوم گفته می شود ، در زیر خاک قرار دارد و یک مورد از این ها می تواند به اندازه 1500 هکتار را پوشش دهد.

 

فروشگاه اینترنتی امیتان

درباره ی aydin

بررسی کنید

رژیم غذایی دانمارکی

رژیم غذایی بیمارستان 13 روزه رویال دانمارک رژیم غذایی دانمارکی | این رژیم 13 روز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.