سلامت دستگاه تناسلی مردان

8  غذای موثر برای افزایش سطح  سلامت دستگاه تناسلی مردان

بهترین راه ها برای تقویت و سلامت دستگاه تناسلی مردان چیست؟

بهترین جواب برای این سئوال شاید تغذیه باشد. زمانی که غذا می خوریم فقط به این فکر هستیم که سیر شویم، اما در نظر نمی گیریم که غذا چگونه روی اجزای بدن ما تأثیر می گذارد؟ اولین چیزهایی که در وهله اول به آن فکر می کنیم این است که مهم نیست ما چه چیزی می خوریم، فواید آن چیست یا اجزایی که نیاز به تقویت دارند، آیا تقویت می شوند یا نه؟

بحث و هدف :

اما بیایید کمی بحث کنیم، آیا می دانید که سیب و هویج برای سلامتی پروستات و دستگاه تناسلی شما مفید است، آیا تمایل به مصرف بیشتر این غذاها دارید؟ هدف ما این است که غذاهایی که برای سلامتی بدن شما مفید است معرفی کنیم.

به جز سایر اجزای مهم بدن که به تقویت نیاز دارند، دستگاه تناسلی نیز به توجه ویژه ای نیاز دارد.

همیشه غذاهایی را مصرف کنید که تمام بدن شما را بهینه می کند و تاثیر خیلی زیادی بر روی خون داشته باشد، زیرا تمام مواد مغذی، ویتامین ها و مواد معدنی توسط خون برای تقویت و سلامت دستگاه تناسلی شما، منتقل می شود. (اختلال نعوظ در دوران جوانی در حال افزایش است و حدودا 1 مرد از 9 مرد در طول عمر خود به سرطان پروستات مبتلا می شود).

رژیم سنگین و تغذیه بد :

سخت گیری کردن در رژیم غذایی فقط از نگرانی هایی مانند بیماری قلبی، عدم تعادل هورمونی، چربی سوزی و موارد دیگر می کاهد. اما تغذیه بد ممکن است شما را به بیماری هایی از جمله سرطان پروستات، پایین آمدن سطح T  آلت تناسلی، اختلال در نعوظ و احتمالاً ناباروری دچار کند، و در ادامه ما غذاهایی را معرفی می کنیم که برای بدن شما مفید باشد.

اسفناج و سبوس برنج قهوه ای برای تقویت گردش خون و سطح تستوسترون مفید هستند

اسفناج وسبوس برنج قهوه ای یک منبع عالی از اسید فولیک و تقویت کننده جریان خون می باشند. این دو، نقش اساسی در عملکرد آلت تناسلی در رابطه جنسی مردان دارند و کمبود اسید فولیک در عملکرد نعوظ آلت تناسلی مردان تاثیر دارد.

سبوس برنج قهوه ای

اسفناج پخته شده حاوی 66 درصد از نیاز روزانه شما به اسید فولیک به ازای هر فنجان می باشد، و آن را به یکی از غذاهای سرشار از اسید فولیک تبدیل کرده است. برای تامین کامل نیازتان به اسید فولیک می توانید سبوس برنج قهوه ای را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.علاوه بر این، اسفناج حاوی مقادیر نسبتاً متوسطی از منیزیم می باشد، همچنین به بهبود و بهتر شدن جریان خون کمک می کند و به عنوان منبع مطمئن برای تقویت سطح تستوسترون می باشد.

اسفناج

نوشیدن یک فنجان قهوه در روز برای داشتن رابطه جنسی بهتر مفید است

مطالعات نشان داده است که نوشیدن دو تا سه فنجان قهوه در روز ممکن است از اختلال نعوظ آلت تناسلی جلوگیری کند. خاصیت درمانگری قهوه مربوط به وجود کافئین در آن می باشد. تحقیقات نشان داده است که کافئین با پاک کردن شریان های آلت تناسلی و عضلات باعث بهبودی جریان خون می شود و در نتیجه منجر به نعوظ های قوی تر می شود.

تاثیر کافئین برای سلامتی آلت تناسلی

تحقیقات انجام شده نشان داده است که کافئین از اختلال در نعوظ جلوگیری می کند. جریان خون را در شریان های آلت تناسلی و عضلات بهبود می بخشد. علاوه بر این، قهوه گانودرما سوپریم به دلیل وجود عصاره قارچ گانودرما و عصاره جینسینگ، که هر دو در افزایش توان جنسی و اسپرم سازی بسیار موثرند، در افزایش میزان باروری کاملا موثراند.

قهوه و کافئین، قهوه سوپریم

استفاده از پوست سیب برای جلوگیری از ابتلا  به سرطان پروستات

سیب دارای خواص بهداشتی زیادی است، اما یکی از مزایای کمتر شناخته شده آن مربوط به تأمین سلامت آلت تناسلی مرد است. به خصوص، پوست سیب حاوی ترکیب اسید اورسولیک فعال است. این ترکیب در مطالعات سلولی برای متوقف کردن رشد سلول های سرطانی پروستات با روش “جلوگیری از تزریق مواد خوراکی” به سلول ها نشان داده شده است. با این وجود، همیشه هنگام مواجه با سرطان پروستات باید از برنامه درمانی پزشک متخصص پیروی کنید.

میوه ها و سبزیجات بیشتری مانند انگور، انواع توت ها و زردچوبه مصرف کنید زیرا دارای تأثیرات مشابهی با پوست سیب هستند. مطالعات نشان می دهد ، مردانی که به طور کلی میوه و سبزیجات بیشتری مصرف می کنند ، در شکست سرطان پروستات شانس بهتری دارند.

سیب و دستگاه تناسلی
سیب برای سلامتی آلت تناسلی

یک ترکیب فعال وجود دارد که ممکن است سلولهای سرطانی پروستات را تضعیف کند.مردانی که میوه و سبزیجات بیشتری مصرف می کنند ، میزان مقاومت بیشتری در برابر سرطان پروستات دارند.

نکته پرطرفدار : ترکیب ضد سرطان در پوست سیب موجود است ، بنابراین حتما سیب های خود را با پوست روی آن بخورید. همچنین می توانید با تراشه های سیب خشک شده، چای مخصوص پوست سیب درست کنید.

میل جنسی خود را با آووکادو شارژ کنید

آزتک ها هنگامی که درخت آووکادو را “درخت بیضه” نامیدند ، به دنبال چیزی بودند. این میوه ،منبع عالی چربی های سالم ، پتاسیم و ویتامین ها ، آووکادو برای ایجاد روحیه بسیار عالی است. این مورد علاقه طعم دار، دارای ویتامین E و روی است که هر دو تأثیرات مثبتی بر توان جنسی مردان و باروری آنها دارند. روی، سطح تستوسترون آزاد را در بدن افزایش می دهد ، در حالی که ویتامین E ممکن است کیفیت اسپرم را بهبود بخشد.

آووکادو

5- فلفل های چیلی برای ادویه کردن اتاق خواب

آیا می توانید گرما را کنترل کنید؟

مطالعات نشان داده اند که مردانی که غذاهای تند مصرف می کنند ، از حد تستوسترون بالاتر از حد متوسط ​​برخوردار هستند. اگرچه این به معنای این نیست که غذاهای کم ادویه، دارای تستوسترون نیستند. کپسایسین موجود در سس و فلفل دلمه ای باعث آزاد شدن اندروفین – هورمون “احساس خوب” می شود و می تواند میل جنسی را زنده کند.

فلفل دلمه ای

6. هویج اسپرم شما را سالم نگه می دارد

آیا به دنبال بهبود تعداد اسپرم خود هستید؟

علم می گوید بیشتر هویج بخورید. این غذای فوق العاده باروری ممکن است تعداد اسپرم و تحرک (حرکت و شنا اسپرم) را بهبود بخشد. تحقیقات نشان می دهد که این امر به دلیل کاروتنوئیدهای شیمیایی موجود در هویج است ، که همچنین وظیفه ی دادن رنگ سبزیجات به آن را دارد.

نکته پرطرفدار : یکی دیگر از سبزیجات حاوی کاروتنوئیدها ، سیب زمینی شیرین است که در لیست ما از 14 سبزیجات سالم روی زمین، در کنار هویج است.

هویج

7. جو دوسر

ممکن است بلغور جو دوسر وقتی به سکس ترین غذاهای جهان فکر می کنید به ذهن خطور نکند – اما شاید این طور باشد! جو می تواند برای رسیدن به ارگاسم مفید باشد (جو وحشی) یک منبع معتبر در نظر گرفته می شود. اسید آمینه L-arginine موجود در جو دوسر نیز نشان داده شده است که منبع معتبر برای درمان اختلال نعوظ است. این گیاه مانند ویاگرا ، ال-آرژنین به رگهای خونی آلت تناسلی، برای حفظ نعوظ و رسیدن به ارگاسم بسیار کمک می کند.

جو برای سلامتی آلت تناسلی

جو دوسر وحشی، شناخته شده است. اسیدهای آمینه موجود در جو دوسر رگهای خونی را شل می کنند و می توانند به اختلال در نعوظ کمک کنند.

جوی دوسر

8- گوجه فرنگی یک ماده مخدر بهداشت آلت است آیا می خواهید تمام مزایا را در یک مشت داشته باشید؟

با گوجه فرنگی شروع کنید. گوجه فرنگی شامل چندین فواید ذکر شده در بالا است و به روش های مختلفی می توان آن را خورد. تحقیقات نشان می دهد غذاهای سرشار از لیکوپن، مانند گوجه فرنگی ، ممکن است به جلوگیری از سرطان پروستات کمک کند.گوجه فرنگی همچنین ممکن است برای باروری نر و کیفیت اسپرم مفید باشد – به نظر می رسد گوجه فرنگی باعث افزایش قابل توجهی غلظت اسپرم ، تحرک و مورفولوژی قابل اعتماد باشد.

گوجه فرنگی

نکته پرطرفدار : لازم نیست گوجه فرنگی را بپزید. نوشیدن آب گوجه فرنگی را، به عنوان روش سریع و سالم برای بدست آوردن لیکوپن روزانه خود امتحان کنید.

 

منبع: https://www.healthline.com

درباره ی aydin

بررسی کنید

مواد غذایی که خنکتان می کند

فواید سیر و سیر سیاه

مزایا و فواید سیر و سیر سیاه مقدمه : سیر یکی از سبزی های و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.