طراحی-داخلی-امیتان-بلاگ

طراحی داخلی

طراحی داخلی چیست و چرا واقعا می تواند باعث شود شما احساس بهتری داشته باشید؟

اگر سبک موسیقی خاصی را دوست ندارید ، تئاتر شما را خسته می کند یا کارهای هنری شما را مجذوب خود نمی کند ، تقریباً همیشه می توانید از آنها دوری کنید.

معماری اما متفاوت است. یک پروژه کم فکر ، زندگی بسیاری از افراد را به طور مداوم و برای مدت طولانی تحت تأثیر قرار خواهد داد. با فضای داخلی ، این اثر حتی بیشتر می شود. بشریت هرچه بیشتر وقت خود را در خانه می گذراند ، که به طور مستقیم بر سلامتی و سلامتی ما تأثیر می گذارد.

در دوره های بازنشستگی اجباری ، مانند همه گیر کنونی Covid-19 ، ما درک می کنیم که فضاهای داخلی برای رفاه و حتی پیشگیری از بیماری ها چقدر مهم هستند. طراحی یک محیط داخلی یک مسئولیت بزرگ برای یک حرفه ای است. یک طراحی داخلی باید این پروژه ها را برنامه ریزی ، تحقیق ، هماهنگی و مدیریت کند تا محیطی کاملاً سالم و زیبا از نظر زیبایی برای افرادی که از فضا استفاده می کنند بدست آورد. اما در واقع طراحی داخلی چیست؟

طراحی-داخلی-امیتان-بلاگ

اول ، درک رفتارها و تمایلات کاربر برای ایجاد فضاهایی کاربردی و زیبا از نظر ضروری است. سازماندهی حرکت یک نقطه شروع است ، که می تواند از طریق دستکاری طرح اصلی به دست آید. این تقسیم فضا را می توان از طریق دیوارها ، بلکه از طریق مبلمان و حتی اشیا نیز انجام داد.

در عین حال ، در طراحی داخلی باید به شرایط راحتی (اعم از حرارتی ، روشنایی یا صوتی) و همچنین ارگونومی توجه شود که بهترین ابعاد را برای مبلمان و اشیا dict تعیین می کند. سرانجام ، مشخصات پوشش ها و مواد قابل مشاهده ترین و سطحی ترین قسمت طراحی داخلی است ، اما از اهمیت کمتری برخوردار نیست. این لمس نهایی چهره پروژه را ترکیب می کند ، دید طراح و همچنین خواسته ها و نیازهای کاربران را انتقال می دهد.

در زیر ، ما در مورد موارد اصلی بحث می کنیم که طراحی داخلی باید جزئیات بیشتری را در نظر بگیرد:

 چیدمان

طرحی داخلی یک پروژه ، به طور خلاصه ، موقعیت تجهیزات ، مبلمان و اشیا، ، اعم از ثابت یا متحرک ، در فضایی است که در حال طراحی است. یک توزیع مناسب می تواند جریان فضا را سازماندهی کند ، مکان های ماندگاری ایجاد کند و سلسله مراتب فضا ایجاد کند. به ویژه در نقشه های معماری باز ، که طراح از آزادی بیشتری برخوردار است ، مهمترین چیدمان های دیزاین داخلی برای عملکرد صحیح پروژه است.

طراحی-داخلی-امیتان-بلاگ

برای ایجاد یک چیدمان خوب ، البته طراح داخلی باید استانداردهای دسترسی ، مسیرهای فرار از آتش و حداقل ابعاد اتاق ها را در نظر بگیرد. مقادیر زیادی ادبیات وجود دارد که ابعاد مناسب برای هر نوع استفاده از فضا را مشخص می کند. کتاب ارنست نوفرت “داده های معماران” در سال 1936 منتشر شد و در حال جمع آوری بهترین روش ها برای ابعاد مختلف فضاهای مختلف از آشپزخانه های صنعتی برای آموزش اتومبیل ها است.

با افزایش متراکم شهرها و گران شدن املاک ، آپارتمانهای کوچک و خانه های کوچک شروع به نادیده گرفتن این حداقل استانداردها می کنند ، نشان می دهد که قوانین می توانند با دقت نقض شوند. بنابراین مهمترین چیزی که باید درک شود نیاز فضا و کاربر آن به منظور پیشنهاد طرح بندی عملکردی و مناسب برای هر سناریوی متفاوت است.

مبلمان

مبلمان به طور مستقیم بر کیفیت هر پروژه داخلی تأثیر می گذارد. این وظیفه طراح است که اطمینان حاصل کند گزینه های مشخص شده در پروژه به کارکرد معمول فضا کمک می کند ، اطمینان حاصل کند که به نگرانی های اساسی مانند گردش خون آسیب نمی رساند.

طراحی-داخلی-امیتان-بلاگ

به خصوص (اما نه تنها) وقتی صحبت از فضاهای کوچک می شود – که هرچه کوچکتر می شوند – توجه به انتخاب هر مبلمان در درجه اول اهمیت قرار دارد. به همین دلیل ، در بسیاری از موارد ، اغلب طراحی موارد منحصر به فرد برای استفاده بهینه از هر سانتی متر مربع موثرتر است.

مبلمان انعطاف پذیر متناسب با هم (مانند نیمکت های قابل انعطاف) تا می شود (مانند جداول جمع شده) که اندازه آنها افزایش یا کاهش می یابد ، یا می تواند برای عملکردهای دوگانه استفاده شود (بعنوان مثال یک کمد ، گاهی یک پارتیشن داخلی) به عنوان آینده صنعت مبلمان دیده می شود.

طراحی-داخلی-امیتان-بلاگ

سازگار با کاربر و فضای معاصر نمونه هایی از این نوع مبلمان شامل کاناپه های جمع و جورتر و وسایل غذاخوری است که صندلی ها کاملاً زیر میز قرار می گیرند و باعث می شود هر قطعه فضای کمتری در اطراف خود اشغال کند.

گیاهان ممکن است مبلمان محسوب نشوند ، اما با این وجود جنبه ای از طراحی داخلی است که قابل ذکر است ، زیرا متحدان مهمی برای رساندن سلامتی و کیفیت زندگی به داخل خانه هستند. آنها هوا را تصفیه می کنند و مواد شیمیایی را که در فضای داخلی مسکونی و شرکتی بسیار رایج است جذب می کنند. توصیه معمول این است که برای هر 10 متر مربع فضا یک گیاه متوسط داشته باشید.

طراحی-داخلی-امیتان-بلاگ

راحتی و ارگونومی

کیفیت محیط در فضای بسته در دنیای فزاینده ای متراکم و پرجمعیت بسیار ضروری است و فضای داخلی ناخوشایند ، ناامن یا ناسالم می تواند برای سلامت جسمی و روانی افراد بسیار مضر باشد ، با توجه به اینکه ما بیشتر زندگی خود را در آن می گذرانیم.

راحتی از زیبایی شناسی فضا ، عطر و بوی محیط ، نسیمی که از پنجره وارد می شود و دمایی که هنگام ورود احساس می شود ، تا دسترسی و استفاده از فن آوری ها یا استراتژی های غیرفعال برای تسهیل و بهبود کیفیت زندگی مقیم. چگونه فضا هنگام سکونت در آن بصری درک می شود؟ رنگ ، روشنایی ، عمق و ارتفاع آن تعیین می کند که آیا دنج ، ایمن ، تحریک کننده ، آرام ، انعطاف پذیر یا برعکس باشد.

آیا از نظر صوتی راحت است؟ درمان صوتی کافی به شما امکان می دهد بدون اینکه صدای خود را بلند کنید با دیگران صحبت کنید ، یا در سالن سخنرانی به سخنرانی گوش دهید. خیلی گرم است یا خیلی سرد؟ دمای مناسب می تواند بین 20 تا 25 درجه سانتیگراد باشد ، در حالی که سرما یا گرمای بیش از حد نه تنها آزار دهنده است بلکه جوجه کشی بیماری های مختلف را نیز تشویق می کند.

آیا تهویه هوا فضای داخلی را تا حد ممکن تمیز و سالم نگه می دارد؟ بوهای بد ، کنه ها ، قارچ ها و سایر ترکیبات مواد برای سلامتی انسان سمی است.

گرچه به نظر می رسد از نظر معماری بیگانه باشد ، ارگونومی رشته ای است که به ما کمک می کند فضاها و دستگاه ها را متناسب با خصوصیات فیزیولوژیکی ، آناتومیکی و حتی روانی ساکنان و کاربران هر اتاق طراحی کنیم. این رابطه بین محیط مصنوعی و اعمال و رفتارهای جسم و روان انسان است.

طراحی-داخلی-امیتان-بلاگ

از این گذشته ، درک انسان در ابعاد فیزیولوژیکی ، آناتومیکی و روانشناختی ما به ما کمک می کند تا راحتی بالایی داشته باشیم ، همه اینها ضمن رعایت تنوع و تفاوت ها. همه افراد به یک شکل در فضا حرکت نمی کنند و یا از ابعاد بدن یکسانی برخوردار نیستند و همه در یک اندازه نور احساس راحتی نمی کنند و یا دماهای یکسان را دوست ندارند.

در نظر گرفتن یک رویکرد جامع و چند رشته ای هنگام طراحی فضاهای متمرکز بر رفاه ، ضروری است و مشاهده و تجزیه و تحلیل عمیق هر

“جسم و ذهن” کلید دستیابی به یک پروژه موفق است.

طراحی-داخلی-امیتان-بلاگ

منبع : www.archdaily.com

درباره ی aydin

بررسی کنید

چگونگی پاک کردن چسب فرش از کف

پاک کردن چسب فرش: چسب فرش یک چسب فوق العاده قوی است که برای ثابت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *