ارتقا کیفیت ایمنی بدن با قارچ خوراکی

 

خلاصه مطلب :

قارچ از اوایل تاریخ مصرف شده است. یونانیان باستان معتقد بودند که قارچ قدرت جنگجویان در جنگ را فراهم می کند ، و رومی ها آنها را به عنوان “غذای خدایان” می فهمیدند. قرن هاست که فرهنگ چینی قارچ ها را به عنوان یک غذای بهداشتی ، “اکسیر زندگی” ارزیابی می کرد. بخشی از فرهنگ بشری هزاران سال است و به دلیل ویژگی های حسی آنها به مهمترین تمدن های تاریخ علاقه زیادی دارد. آنها به دلیل ویژگیهای جذاب آشپزی شناخته شده اند. امروزه قارچ ها به دلیل داشتن کالری کم ، کربوهیدرات ، چربی و سدیم از غذاهای با ارزش هستند و همچنین فاقد کلسترول هستند. علاوه بر این ، قارچ مواد مغذی مهمی از جمله سلنیم ، پتاسیم ، ریبوفلاوین ، نیاسین ، ویتامین D ، پروتئین ها و فیبر را فراهم می کند. همگی با داشتن سابقه طولانی به عنوان منبع غذایی ، قارچ از نظر ظرفیت و خاصیت درمانی آنها در طب سنتی دارای اهمیت است. این اثرات مفیدی را برای سلامتی و درمان برخی بیماری ها گزارش کرده است. بسیاری از خواص مواد مغذی در قارچ ها توصیف شده است ، از جمله پیشگیری یا درمان پارکینسون ، آلزایمر ، فشار خون بالا و خطر بالای سکته مغزی. همچنین از آنها برای کاهش احتمال حمله به سرطان و متاستاز به دلیل ویژگی های ضد توموری استفاده می شود. قارچ ها به عنوان ضد باکتری ، تقویت کننده سیستم ایمنی و کاهش دهنده کلسترول عمل می کنند. علاوه بر این ، آنها منبع مهمی از ترکیبات فعال زیستی هستند. در نتیجه این خواص ، برخی از عصاره های قارچ برای تقویت سلامت انسان استفاده می شود و به عنوان مکمل های غذایی یافت می شود.

قارچ خوراکی

قارچ چیست ؟

قارچ به عنوان عنصر غذاهای لذیذ در سراسر جهان در نظر گرفته شده است. به خصوص برای عطر و طعم منحصر به فرد خود و توسط بشریت به عنوان یک شگفتی آشپزی ارزشمند است. بیش از 2000 گونه قارچ در طبیعت وجود دارد ، اما حدود 25 مورد به طور گسترده ای به عنوان غذا پذیرفته شده اند و تعداد کمی از آنها بصورت تجاری کشت می شوند. قارچ ها به عنوان یک غذای عالی و با ارزش غذایی و عملکردی در نظر گرفته می شوند و همچنین به عنوان غذاهای دارای مواد مغذی مورد استفاده قرار می گیرند. آنها به دلیل شایستگی ارگانیسم ، خواص دارویی و اهمیت اقتصادی مورد توجه بسیاری قرار گرفته اند . با این وجود ، تمایز آسانی بین قارچ های خوراکی و پزشکی وجود ندارد زیرا بسیاری از گونه های خوراکی معمول دارای خواص درمانی و چندین مورد برای اهداف پزشکی نیز خوراکی هستند .

بیشترین قارچ در سراسر جهان Agaricus bisporus است و پس از آن edodes Lentinus ، spl. Pleurotus و velutipes Flammulina است. تولید قارچ به طور مداوم افزایش می یابد ، چین بزرگترین تولید کننده در سراسر جهان است. با این حال ، قارچ های وحشی به دلیل ویژگی های غذایی ، حسی و به ویژه دارویی از اهمیت بیشتری برخوردار می شوند .

قارچ می تواند منبع جایگزین ترکیبات جدید ضد میکروبی ، به طور عمده متابولیت های ثانویه مانند ترپنها ، استروئیدها ، آنتراكینون ها ، مشتقات اسید بنزوئیك و كینولون ها باشد ، اما همچنین برخی متابولیت های اولیه مانند اسید اگزالیك ، پپتیدها و پروتئین ها نیز هستند. Edodes Lentinus مطالعه شده ترین گونه است و به نظر می رسد ضد میکروبی علیه هر دو باکتری گرم مثبت و گرم منفی داشته باشد .

این مواد غذایی از نظر پروتئین بسیار غنی هستند و از نظر محتوای مهم اسیدهای آمینه ضروری و فیبر ، چربی ضعیف اما از نظر اسیدهای چرب بسیار مهم هستند ، از نظر غذایی بسیار ارزشمندی دارند (جدول 1). علاوه بر این ، قارچ خوراکی ویتامین ها (B1 ، B2 ، B12 ، C ، D و E) از نظر مواد مغذی قابل توجهی تغذیه می کنند . بنابراین ، آنها می توانند یک منبع عالی برای بسیاری از مواد مغذی مختلف باشند و بطور مستقیم در رژیم غذایی انسان مورد استفاده قرار گیرند و سلامت را برای اثرات هم افزایی همه ترکیبات فعال زیستی موجود در آنها تقویت کنند.

جدول ارزش غذایی قارچ دکمه ای سفید

ارزش غذایی در هر 100 گرم از قارچ دکمه ای سفید به این قرار است :

Principle Nutrient Value
انرژی 22 Kcal
کربوهیدرات 3.26 گرم
پروتئین 2.18 گرم
چربی کل 0.34 گرم
فیبر غذایی 1 گرم
Vitamins  
فولات 17 میکرو گرم
ویتامین ب 3 3.607 میلی گرم
ویتامین ب 5 1.497 میلی گرم
ویتامین ب6 0.104 میلی گرم
ویتامین ب 2 0.402 میلی گرم
ویتامین ب 1 0.81 میلی گرم
ویتامین C 2.1 میلی گرم
ویتامین D 7 IU mg
Electrolytes  
سدیم 5 میلی گرم
پتاسیم 318 میلی گرم
Minerals  
کلسیم 3 میلی گرم
مس 0.318 میلی گرم
آهن 0.50 میلی گرم
منیزیم 9 میلی گرم
منگنز 0.047 میلی گرم
فسفر 86 میلی گرم
سلنیوم 9.3 میکرو گرم
روی 0.52 میلی گرم

 

 

انواع زیادی از قارچ ها به طور سنتی در بسیاری از فرهنگ های مختلف برای حفظ سلامتی و همچنین در پیشگیری و معالجه بیماری ها از طریق خاصیت ایمنی بدن و ضد پلاستیک آنها مورد استفاده قرار گرفته است. در دهه گذشته ، علاقه به پتانسیل دارویی قارچ به سرعت افزایش یافته است ، و پیشنهاد شده است که بسیاری از قارچ ها مانند کارخانه های مینی دارویی هستند که ترکیباتی با خواص بیولوژیکی معجزه آسا تولید می کنند . علاوه بر این ، دانش گسترده در مورد پایه مولکولی تومور زایی و متاستاز فرصتی برای کشف داروهای جدید در برابر سیگنالهای غیر طبیعی مولکولی و بیوشیمیایی منجر به سرطان فراهم کرده است .

بیش از 100 عملکرد دارویی توسط قارچ ها و قارچ ها تولید می شود و مهمترین کاربردهای دارویی آنتی اکسیدان ، ضد سرطان ، ضد دیابتی ، ضد آلرژیک ، سیستم ایمنی بدن ، محافظ قلبی و عروقی ، ضد کلسترول ، ضد ویروسی ، ضد باکتری ، ضد پریشی ، ضد قارچ ، سم زدایی و محافظت از کبد است. آنها همچنین در برابر توسعه تومور و فرآیندهای التهابی محافظت می کنند . تعداد زیادی مولکول سنتز شده توسط ماکروفاژی ها به عنوان فعال زیستی شناخته می شوند و این ترکیبات فعال زیستی که در بدن میوه ها ، میسلیوم کشت شده و مایع کشت یافته یافت می شوند ، پلی ساکاریدها ، پروتئین ها ، چربی ها ، مواد معدنی ، گلیکوزیدها ، آلکالوئیدها ، روغنهای فرار ، ترپنوئیدها ، توکوفرول ها ، فنولیک ها ، فلاونوئیدها هستند. به طور کلی کاروتنوئیدها ، فولاتها ، لکتینها ، آنزیمها ، آسکوربیک و اسیدهای آلی. پلی ساکاریدها برای پزشکی مدرن مهمترین هستند و β- گلوکان شناخته شده ترین و متنوع ترین متابولیت با طیف گسترده ای از فعالیتهای بیولوژیکی است .

یک رژیم متعادل ، درمان حمایتی برای پیشگیری از بیماری و به ویژه در مقابل استرس اکسیداتیو است. در این زمینه ، قارچ قارچ دارای سابقه طولانی در استفاده از داروهای شرقی برای جلوگیری و مبارزه با بیماری های بیشمار است. امروزه عصاره های قارچ به عنوان مکمل های غذایی برای خواص آنها ، به طور عمده برای تقویت عملکرد سیستم ایمنی و فعالیت ضد توموری تجاری می شوند . در این کار ، ما با هدف بررسی ارزش غذایی و همچنین ترکیبات شیمیایی و ماده شیمیایی و پتانسیلهای تجاری بیشتر قارچهای خوراکی کشت شده در سراسر جهان پرداختیم.

ارزش غذایی قارچ خوراکی

ارزش غذایی قارچ های خوراکی به دلیل داشتن پروتئین ، فیبر ، ویتامین و مواد معدنی زیاد و میزان کم چربی آنهاست . آنها برای رژیم های گیاهی بسیار مفید هستند زیرا تمام اسیدهای آمینه اساسی را برای نیازهای بزرگسالان فراهم می کند. همچنین ، قارچ دارای پروتئین بالاتری نسبت به بیشتر سبزیجات است. علاوه بر این ، قارچ خوراکی حاوی ترکیبات فعال زیستی مختلف با فواید مختلف سلامتی انسان است.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که ویژگیهای رشد ، مرحله و شرایط پس از برداشت ممکن است بر ترکیب شیمیایی و ارزش غذایی قارچهای خوراکی تأثیر بگذارد. همچنین ، تغییرات بزرگی هم در بین گونه ها و هم در درون گونه ها مشاهده می شود . قارچ ها دارای درصد رطوبت بالایی هستند که تقریباً بین 80 تا 95 گرم در 100 گرم است. همانطور که در بالا ذکر شد ، قارچ خوراکی منبع خوبی از پروتئین ، 200-250 گرم در کیلوگرم ماده خشک است. لوسین ، والین ، گلوتامین ، گلوتامیک و اسیدهای آسپارتیک فراوان ترین هستند. قارچ ها غذاهای کم کالری هستند زیرا مقدار کمی چربی ، 20-30 گرم در کیلوگرم ماده خشک ، لینولئیک (C18: 2) ، اولئیک (C18: 1) و پالمیتیک (C16: 0) اسیدهای چرب اصلی را تشکیل می دهند. قارچ خوراکی حاوی مقادیر زیادی خاکستر ، 80-120 گرم در کیلوگرم ماده خشک (به طور عمده پتاسیم ، فسفر ، منیزیم ، کلسیم ، مس ، آهن و روی) است. کربوهیدرات ها به نسبت بالایی در قارچ های خوراکی ، از جمله کیتین ، گلیکوژن ، ترهالوز و مانیتول یافت می شوند. علاوه بر این ، آنها حاوی فیبر ، β- گلوکانان ، همی سلولز و مواد گزنده ای هستند. علاوه بر این ، گلوکز ، مانیتول و ترهالوز قارچ های فراوانی در قارچ های خوراکی کشت شده هستند ، اما فروکتوز و ساکارز در مقادیر کم یافت می شوند. قارچ همچنین منبع خوبی از ویتامین ها با مقادیر زیاد ریبوفلاوین (ویتامین B2) ، نیاسین ، فولات و اثری از ویتامین C ، B1 ، B12 ، D و E. قارچ تنها منبع غذایی غیر طبیعی است که حاوی ویتامین D است و از این رو آنها را تشکیل می دهند. تنها مواد طبیعی ویتامین D برای گیاهخواران هستند. قارچ های وحشی به طور کلی منابع عالی ویتامین D2 بر خلاف انواع کشت شده هستند. معمولاً قارچهای کشت شده در تاریکی و نور UV-B برای تولید ویتامین D2 مورد نیاز است .

مواد مغذی قارچ خوراکی

علاوه بر اجزای تغذیه ای موجود در قارچ های خوراکی ، برخی از آنها حاوی مقادیر مهمی از ترکیبات فعال زیستی هستند. محتوای و نوع مواد فعال بیولوژیکی ممکن است در قارچ های خوراکی متفاوت باشد. غلظت این مواد در اثر اختلاف در کرنش ، بستر ، کشت ، مرحله رشد ، سن ، شرایط نگهداری ، فرآوری و روشهای پخت و پز تحت تأثیر قرار می گیرد.

مواد فعال زیستی موجود در قارچ را می توان به متابولیتهای ثانویه (اسیدها ، ترپنوئیدها ، پلی فنولها ، سسکواترپن ها ، آلکالوئیدها ، لاکتون ها ، استرول ها ، مواد کلاتور فلزی ، آنالوگ های نوکلئوتیدی و ویتامین ها) ، گلیکوپروتئین ها و پلی ساکاریدها ، بطور عمده β – گلوکان ها تقسیم کرد. پروتئین های جدید با فعالیت های بیولوژیکی نیز یافت شده است ، که می تواند در فرآیندهای بیوتکنولوژیکی و برای تولید داروهای جدید از جمله آنزیم های تجزیه کننده لیگنین سلولز ، لکتین ها ، پروتئازها و مهار کننده های پروتئاز ، پروتئین های غیرفعال کننده ریبوزوم و آبگریز مورد استفاده قرار گیرد.

در چین ، بسیاری از گونه های قارچ خوراکی وحشی خوراکی ، یعنی Tricholoma matsutake ، Lactarius hatsudake ، Boletus aereus ، به عنوان غذا و همچنین در طب سنتی چینی مورد توجه قرار می گیرند. مقدار زیادی پروتئین ، کربوهیدرات ، مواد معدنی ضروری و سطح پایین انرژی باعث می شود که بسیاری از قارچ های وحشی به عنوان ماده غذایی مناسب برای مصرف کننده در نظر گرفته شود ، که در واقع می توان آن را با گوشت ، تخم مرغ و شیر مقایسه کرد.

تعداد زیادی پلی ساکاریدهای فعال زیستی یا مجتمع های پروتئین پلی ساکارید از قارچ های دارویی باعث افزایش پاسخ های ایمنی ذاتی و واسطه سلولی شده و فعالیت های ضد توموری را در حیوانات و انسان به نمایش می گذارند. طیف گسترده ای از این پلیمرهای قارچ قبلاً گزارش شده است که با تسهیل در مهار رشد و تخریب سلولهای توموری ، دارای خواص ایمنی درمانی هستند. تعدادی از ترکیبات پلی ساکارید قارچ از طریق آزمایشات بالینی پیش رفته اند و در آسیا به طور گسترده و موفقیت آمیز برای درمان سرطانهای مختلف و سایر بیماریها مورد استفاده قرار می گیرند. تصور می شود که در کل 126 عملکرد دارویی توسط قارچ های منتخب تولید می شوند

کربوهیدرات قارچ

پلی ساکاریدها شناخته شده ترین و قوی ترین مواد مشتق شده از قارچ با خاصیت ضد توموری و سیستم ایمنی هستند. داده ها در مورد پلی ساکاریدهای قارچ از صدها گونه مختلف از اساس های بنیادی بالاتر جمع آوری شده است. برخی از کربوهیدراتهای خاص با این خاصیت ها در قارچ های مختلف اندازه گیری شده است: رامنوز ، زایلوس ، فوکوز ، آرابینوز ، فروکتوز ، گلوکز ، مانوز ، مانیتول ، ساکارز ، مالتوز و ترهالوز .

پلی ساکاریدهای ضد توموری جدا شده از قارچ اسیدی یا خنثی هستند ، با عملکرد ضد توموری قوی و در ساختارهای شیمیایی آنها تفاوت های چشمگیری دارند. طیف گسترده ای از گلیکان که از هموپلیمرها تا هتروپلیمرهای بسیار پیچیده گسترش یافته فعالیت های ضد توموری را نشان می دهد. پلی ساکاریدهای قارچ با فعال شدن پاسخ ایمنی بدن ارگان میزبان ، عمل ضد توموری دارند ، به عبارت دیگر ، پلی ساکاریدهای قارچ سلولهای توموری را به طور مستقیم از بین نمی برند. این ترکیبات از استرس در بدن جلوگیری می کنند و ممکن است در حدود 50٪ کاهش در اندازه تومور ایجاد کرده و مدت بقای موش های تحمل تومور را طولانی تر کند .

β- گلوکانها پلی ساکاریدهای اصلی موجود در قارچ هستند و حدود نیمی از جرم دیواره سلولی قارچ توسط β- گلوکان ها تشکیل می شود. این برای صنعت بسیار مهم است زیرا بسیاری از آنها در محیط رشد سلول دفع می شوند و بازیابی ، تصفیه و توصیف شیمیایی آنها بسیار ساده است . β- گلوکان ها مسئول ضد سرطان ، سیستم ایمنی ، ضد کلسترول ، آنتی اکسیدان و محافظت کننده عصبی بسیاری از قارچ های خوراکی هستند. همچنین ، آنها به عنوان محرک های ایمونولوژیکی قوی در انسان شناخته می شوند ، و از ظرفیت آنها در معالجه چندین بیماری استفاده شده است. β- گلوکان ها به یک گیرنده غشایی متصل می شوند و این پاسخ های بیولوژیکی را القا می کنند.

محصولات طبیعی با β- گلوکان های قارچی هزاران سال مصرف می شوند و مدت هاست که برای بهبود سلامت عمومی در نظر گرفته می شوند. β- گلوکان ها توسط انسان سنتز نمی شوند و توسط سیستم ایمنی بدن انسان به عنوان مولکولهای خود شناخته نمی شوند. در نتیجه ، آنها هر دو پاسخ ایمنی ذاتی و سازگار را القا می کنند. β- گلوکان قارچی مخصوصاً برای انسان مفید است. آنها به طور قابل توجهی سیستم ایمنی بدن را تحریک می کنند و از میکروب های بیماری زا و از اثرات مضر سموم محیطی و سرطان زا که باعث اختلال در سیستم ایمنی بدن می شوند ، محافظت می کنند. آنها همچنین از بیماری های عفونی و سرطان محافظت می کنند و به بیماران در بهبودی از شیمی درمانی و رادیوتراپی کمک می کنند. علاوه بر این ، این ترکیبات برای افراد میانسال ، افراد دارای سبک زندگی فعال و استرس زا و ورزشکاران نیز مفید است. تنوع زیادی در گونه های قارچ مشاهده می شود و غلظت آنها بین 0.21 تا 0.53 گرم در 100 گرم پایه خشک است .

β- گلوکان ها به دلیل فعالیت بیولوژیکی خود ، به طور خاص با سیستم ایمنی بدن شناخته شده اند. از این رو ، فعال سازی و تقویت سیستم ایمنی بدن میزبان به نظر می رسد بهترین استراتژی برای مهار رشد سلول های سرطانی است.

پروتئین ها قارچ خوراکی

پروتئینهای فعال زیستی بخش مهمی از اجزای عملکردی قارچ ها هستند و همچنین از نظر دارویی دارای ارزش زیادی هستند. قارچ ها تعداد زیادی پروتئین و پپتید را با فعالیت های بیولوژیکی جالب مانند لکتین ها ، پروتئین های ایمنی قارچی قارچ ها ، پروتئین های غیرفعال کننده ریبوزوم ، پروتئین های ضد میکروبی ، ریبونوکلئازها و لاک ها تولید می کنند .

لکتین ها پروتئین های غیر ایمنی یا گلیکوپروتئین ها هستند که به طور خاص به کربوهیدرات های سطح سلول متصل می شوند و در چند سال گذشته بسیاری از لکتین های قارچ کشف شده اند . آنها فعالیتهای دارویی زیادی دارند و دارای خواص ایمنی بدن ، ضد توموری ، ضد ویروسی ، ضد باکتریایی و ضد قارچ هستند. برخی از آنها فعالیت ضد پرفشاری خون بسیار قوی نسبت به برخی از سلولهای تومور (سلولهای T لوسمی انسانی ، سلولهای H2 G هپاتوما و سلولهای MCF7 سرطان پستان) نشان می دهند.

پروتئینهای سیستم ایمنی قارچی خانواده جدیدی از پروتئینهای فعال زیستی جدا شده از قارچ است که کاربرد بالقوه ای را برای کمک به سیستم ایمنی درمانی تومور به دلیل فعالیت آنها در سرکوب تهاجم تومور و متاستاز نشان داده است . زو و همکاران یک بررسی گسترده و جامع در مورد پروتئین های فعال زیستی در قارچ منتشر کرد.

 

قارچ گانودرما

قارچ گانودرما چیست ؟

“قارچ جاودانگی” ، که معمولا با نام Lingzhi یا Reishi شناخته می شود ، در پزشکی سنتی چین برای بهبود سلامتی و طول عمر هزاران سال و همچنین در درمان نوراستنی ، فشار خون بالا ، هپاتوپاتی و سرطان مورد استفاده قرار گرفته است . این یکی از محبوب ترین قارچ های دارویی در چین ، ژاپن و کره است. طی دهه های گذشته تحت تحقیقات بیوشیمیایی و دارویی مدرن قرار گرفته است . آزمایشات فارماکولوژیک مدرن همچنین برخی از ویژگیهای مهم این قارچ را نشان داده است ، از جمله ویژگی های سیستم ایمنی ، ضد آلرژی ، ضد هوایی ، ضد تومور ، ضد التهاب ، ضد پارازیت و خاصیت آنتی اکسیدانی. برخی از فواید سیستمهای قلبی عروقی ، تنفسی ، غدد درون ریز و متابولیک نیز توضیح داده شده است .

در آسیا ، قرن ها به عنوان درمان سرطان از گانودرما استفاده می شود. این اثر ضد سرطان را به تنهایی یا همراه با شیمی درمانی و رادیوتراپی نشان می دهد. گانودرما باعث کاهش میزان زنده ماندن سلولهای سرطانی انسان ، القاء آپوپتوز سلول می شود ، تکثیر سلولی را مهار می کند ، تحرک سلول های سرطانی و سرطان پستان پروستات را سرکوب می کند و از بروز انواع مختلف سرطان جلوگیری می کند . همچنین ، چن و ژونگ از مهار تهاجم تومور ، متاستاز و چسبندگی سلول ، ارتقاء تجمع سلولی و سرکوب مهاجرت سلولی در رده های سلولی تومور روده بزرگ انسان گزارش کردند. علاوه بر این ، Ye et al. [113] فعالیت ضد توموری را در شرایط in vitro در برابر لوسمی لنفوسیتیک موش ، و لی و همکاران گزارش کرد. سرکوب کارسینوما گردن رحم اپیدرموئید را گزارش کرد. پلی ساکاریدهای محلول در آب از گانودرما بیش از 20 نوع سرطان عمل می کنند و رشد تومور را به شدت مهار می کنند .

پلی ساکاریدهای مهم بیولوژیکی فعال از گانودرما β- گلوکان ها هستند ، و فعالیت ضد سرطان و ضد متاستاتیک به دلیل پلی ساکاریدهای آن و اجزای triterpenoid آن است. این ترکیبات ممکن است با فعالیتهای ایمنی تحریک کننده و ظرفیت آنتی اکسیدانی همراه باشد. همچنین حاوی تعداد زیادی پروتئین و پپتید با فعالیت های بیولوژیکی مانند لکتین ها ، پروتئین های غیر فعال کننده ریبوزوم ، پروتئین های ضد میکروبی ، ریبونوکلئازها و لاک ها است که برای فعالیت های زندگی بسیار مهم هستند و اثرات سیستم ایمنی و ضد توموری را نیز نشان می دهند.

گانودرما سه ویژگی برای پیشگیری یا درمان بیماری ها دارد. اول ، هیچ سمیت و عوارض جانبی ایجاد نمی کند. دوم ، این امر بر روی اندام خاصی عمل نمی کند. و سوم ، آن را بهبود می بخشد بهبود عادی عملکرد اندام. آزمایشات جدید دارویی و بالینی نشان داده است که این قارچ تأثیر چشمگیری در پیشگیری و درمان بیماریهای مختلف ، به ویژه سرطان از جمله ایمن سازی ، القاء تولید سیتوکین ، ضد آلرژی ، ضد هوایی ، ضد تومور ، ضد التهاب ، ضد پریشی و اثرات آنتی اکسیدانی ، و همچنین مزایایی برای سیستم های قلبی عروقی ، تنفسی ، غدد درون ریز و متابولیک.

مجموعه بزرگی از اطلاعات علمی در مورد اجزای فعال زیستی و خواص دارویی ، به طور عمده در مورد پتانسیل ضد سرطان گانودرما موجود است. این ماده بر اثر ضد سرطان ، تنظیم چرخه سلولی و سیگنالینگ سلولی متمرکز شده است. علاوه بر این ، ونگ و ین فعالیت مهاری در برابر رفتارهای تهاجمی و متاستاتیک (به عنوان مثال ، چسبندگی ، مهاجرت و رگ زایی) در سلولهای سرطانی مختلف را در شرایط آزمایشگاهی یا کاشت موش انجام دادند.

امروزه گانودرما به عنوان یک داروی جایگزین در درمان سرطان خون ، سرطان ، هپاتیت و دیابت و همچنین یک تقویت کننده سیستم ایمنی با فواید سلامتی شناخته می شود. به طور کلی ، استفاده از آن برای مدت طولانی بی خطر است . پودر خشک شده و عصاره های آبی / اتانول G. lucidum در سراسر جهان به عنوان مکمل رژیم غذایی مورد استفاده قرار می گیرند . بو در مورد 270 اختراع ثبت اختراع برای بدن و روشهای کشت میسلیوم Ganoderma lucidum ، قارچ باسیدوماسیته با اثرات ضد سرطان قوی مورد مطالعه قرار گرفت. بوه نتیجه گرفت که فعالیت ضد سرطانی این قارچ را می توان حداقل به پنج گروه مکانیسم نسبت داد: (1) فعال سازی / مدولاسیون پاسخ ایمنی میزبان ، (2) سمیت سلولی مستقیم به سلول های سرطانی ، (3) مهار تومور- آنژیوژنز ناشی از ، (4) مهار تکثیر سلول های سرطانی و رفتار متاستاز تهاجمی ، و (5) غیرفعال سرطان زا با محافظت از سلول ها.

خرید قهوه گانودرما دکتر بیز از امیتان شاپ

این مقاله چکیده 140 مقاله معتبر است.

منابع :

https://www.hindawi.com

https://pamuh.com

درباره ی aydin

بررسی کنید

مواد غذایی که خنکتان می کند

فواید سیر و سیر سیاه

مزایا و فواید سیر و سیر سیاه مقدمه : سیر یکی از سبزی های و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.