قارچ گانودرما لوسیدم
قارچ گانودرما لوسیدم

همه چیز در مورد قارچ گانودرما لوسیدوم

همه چیز در مورد قارچ گانودرما لوسیدوم

 

تاریخچه گانودرما لوسیدوم : 

به آن قارچ رِیشی قرمز هم می گویند و به طعم قهوه غنا داده و فواید مخصوص به خود را دارد.

قارچ های گانودرما حاوی تری ترپنوئیدها و پلی ساکاریدها هستند. این قارچ ها آداپتوژن یا سازش زا می باشند.

گانودرما لوسیدوم هزاران سال است که در فرهنگ سنتی آسیا مورد استفاده قرار می گیرد. معنی گانودرما لوسیدوم قدرت معنوی است، درحالیکه ژاپنی ها به آن رِیشی به معنی پادشاه گیاهان می گویند.

 

در زیر توضیحات بیشتری در موضوع رابطه استفاده از هات چاکلت گانودرما و برخی بیماری ها، از جمله سرطان،بیماری های گوارشی و میگرن خواهم آورد.

سرطان و قارچ گانودرما :

یکی از بزرگترین مزایای قارچ گانودرما، امکان جلوگیری از ایجاد و بروز سرطان و نیز کنترل گسترش اونه. برای این مهم، قارچ گانودرما، از مکانیسم هایی، استفاده می کنه :

1_ قارچ گانودرما، تکثیر سلولی سلول هایی به نام قاتل طبیعی را افزایش می دهد. این سلول ها، سلول هایی را که رشد غیر عادی و غیر طبیعی دارند را شناسایی کرده و از بین می برند. بنابراین اگر از قارچ گانودرما در مراحل اولیه بروز سرطان، استفاده بشه، بسیار موثر خواهد شد. و نیز میشه ادعا کرد که، استفاده منظم قارچ گانودرما، از ایجاد و بروز بیماری های سرطانی، جلوگیری خواهد کرد.

2_ قارچ گانودرما مانع از گسترش عروق خونی یا آنژیوژنر (رگ زایی) میشه که در صورت عدم تعادل در زایش، زمینه بروز تومورهای سرطانی را فراهم می کند.

3_ قارچ گانودرما در ترکیبات خودش، حاوی گانودریک اسید است که باعث آپوپتوز می شود، که به آن مرگ طبیعی سلول های سرطانی می گویند و البته دلیل نامیده شده این قارچ به نام قارچ گانودرما ، داشتن چنین ترکیبی مهم و تاثیر گذاری در ترکیب اونه.

میگرن و قارچ گانودرما :

میگرن چیست ؟

میگرن بیماری سردردهای ضربان دار ناتوان کننده ای هست که عموما در یک طرف سر و البته گاهی، در دو طرف سر بروز می کند. مدت زمان ادامه این سردردها می تواند از 2 ساعت تا 48 ساعت طول بکشه. در میگرن مزمن، فرد بیمار، در مدت زمان سردرد، عملا ناتوان میشه و امکان انجام کاری را نداره. این بیماری در میان زنان شایع تره و خوشبختانه پس از زایمان، کلا از  بین میره.

مراحل میگرن :

 • پیش نشانه یا علائم اولیه
 • تشعشعات نورانی یا اورا
 • سردرد
 • پس اثر

علائم اولیه : از 2 ساعت تا 2 روز قبل از شروع درد و تقریبا در 60 درصد بیماران ظاهر میشه. این علائم می تونند، تغییر خلق و خو، افسردگی، خستگی، حساسیت به بو و … باشه.

تشعشعات نورانی یا اورا : قبل از شروع سردرد یا در طول سردرد ظاهر میشه و معمولا کمتر از یک ساعت طول می کشه. چشمک زدن بخشی از میدان دید، خط های کج و معوج ، سیاه و سفید یا رنگی و تاری دید و حتی از دست دادن قسمتی از میدان دید از علائم اوراست.

سردرد :  در این مرحله سردردها، همچنانکه قبلا نیز گفته شد در یک یا هر دو طرف سر و به صورت ضربان دار، آغاز میشه. و گاه با حساسیت شدید به بو، نور، صدا و سرگیجه،حالت تهوع، استفراغ و حتی از حال رفتگی همراهه.

پس اثر : علائم فوق حتی پس از پایان حملات میگرنی، احتمال دارد که تا 24 ساعت ، همراه فرد باقی بمونه. علاوه بر آنها این علائم هم می تونند، جزو علائم پس اثر میگرن باشند : مشکل در فکر کردن، خستگی، مشکلات شناختی، مشکلات گوارشی، بی قراری، افسردگی و حتی سرخوشی.

دلایل و محرک های میگرن :

دلیل یا دلایل اصلی بیماری میگرن، کاملا مشخص نیست. اما به نظر متخصصان، بیشتر از 70 درصد بروز این بیماری، زمینه ارثی آن است. محرک هایی هم وجود دارد که به تشدید این بیماری کمک می کنند. از جمله آنها می توان به اختلالات هورمونی، اشعه های نورانی، بوهای قوی، استرس، آلرژی، سیگار، الکل، کاهش فشار خون و  … اشاره کرد.

پیشگیری یا تسکین دردهای میگرنی:

 • کمپرس آب سرد روی پیشانی
 • مصرف قهوه
 • چای نعناع تند
 • چای فلفل قرمز
 • چای بابونه همراه عسل و آبلیمو تازه
 • زنجبیل با کاهش التهاب رگ های خونی
 • آجیل و دانه های خوراکی به دلیل داشتن سالیسین که یک تسکین دهنده است.
 • آب انگور

درمان میگرن :

در طب نوین و پزشکی شیمایی هنوز درمان قطعی برای میگرن پیدا نشده، اما در پزشکی سنتی و دارو های گیاهی ، روشهایی توصیه شده که احتمالا به درمان قطعی این بیماری کمک خواهد کرد.

یکی از این روشها استفاده از قارچ گانودرماست. درسته هنوز نحوه تاثیر گذاری، عصاره قارچ گانودرما بر بیماری میگرن هنوز به خوبی شناخته نشده، اما نشانه های بالینی فراوانی از درمان تقریبا قطعی این بیماری با مصرف قارچ گانودرما، گزارش شده است.

هر کدام از قهوه ها یا هاتچاکلت گانودرما می تونن به عنوان راهی برای کنترل و درمان این بیماری استفاده بشن، اما به دلیل تاثیر مستقیم شکلات در کاهش سردردهای مزمن، مصرف هاتچاکلت گانودرما در صورت نداشتن موارد منع مصرف که در مقاله تفاوت های قهوه های گانودرما به آن اشاره رفته است، می تونه مورد استفاده قرار بگیره.

کم کاری یا پر کاری تیروئید :

تیروئید یک غده مهم در بدن هست که دو تا هورمون به نام های T3 و  T4 ترشح می کنه. وظیفه این دو هورمون در بدن تنظیم سوخت و ساز بدن یا همون متابولیسم بدنه. البته عملکرد خود غده تیروئید، توسط غده دیگری که در مغز قرار داره و غده هیپوفیز نامیده میشه تنظیم میشه. غده هیپوفیز، هورمونی رو ترشح میکنه که به هورمون تحریک غده تیروئید معروفه. این هورمون همون هورمون TSH هست.

در  کم کاری تیروئید ، ترشح هورمون های یاد شده کم میشه و در نتیجه سوخت و ساز بدن به درستی انجام نمیشه و نیز میزان هورمون TSH بالا میره. البته این بیماری مشابه هر بیماری دیگری شدت و ضعف داره.

علائم بیماری کم کاری تیروئید :

ناگفته پیداست که علائم کم کاری تیروئید به نسبت شدت و ضعف بیماری می تونه بروز کنه و شاید همه اونا در یک بیمارمشاهده نشه.

 • خشک شدن پوست
 • نازک خشک و شکننده شدن مو ها
 • کاهش تعریق
 • ریزش ابروها
 • شکننده شدن ناخن ها
 • پف و تورم اطراف چشم
 • کاهش ضربان قلب و کاهش انقباض عضله قلب
 • خستگی و تنگی نفس در فعالیت های بدنی
 • افزایش خفیف فشار و کلسترول خون
 • ضعف عضلات تنفسی و در نتیجه کاهش عملکرد ریوی
 • تورم زبان و تار های صوتی و در نتیجه صدای خشن
 • نداشتن خواب راحت و بدار شدن با خستگی
 • خواب آلودی در طول روز
 • کاهش حرکت دستگاه گوارش و در نتیجه بروز یبوست
 • اختلال قاعده گی در خانم ها
 • ایجاد مشکلاتی در روند بارداری

درمان کم کاری تیروئید :

برای درمان کم کاری تیروئید از قرص لووتیروکسین که جایگزین هورمون T4 هست استفاده میشه.

مدت زمان و دوز مصرف بسته به تشخیص پزشک بر اساس آزمایشات انجام شده متفاوت است.

قارچ گانودرما در ایجاد تعادل در میزان هورومون های تولید شده از غده تیروئید کاملا تاثیر گذار است و کمترین مدت زمان به نتیجه  رسید این روش بهبودی، 6 ماه کامل است.

یکی از بزرگترین فواید قارچ گانودرما، تقویت و تنظیم سیستم ایمنی بدن است. مطالعات انجام شده در دانشگاه های برتر دنیا نشان می دهد که قارچ گانودرما حاوی عواملی در ترکیبات خود است که موجب تقویت و تنظیم سیستم ایمنی بدن می شوند. از جمله این عوامل می توان از موارد زیر نام برد  :

 1. پلی ساکارید ها و بتاگلوکان ها : این ترکیبات باعث می شوند که تولید سلول های لنفوسیت نوع B و نوع T و همچنین فعالیت های سلول ها NK افزایش پیدا بکند که نتیجه آنها پاسخ قدرتمند سیستم ایمنی بدن در مواقع لزوم است.
 2. همچنین علاوه بر پلی ساکاریدها و بتاگلوکان ها، تری تر پن ها، آلکالوئیدها و کومارین ها هم از که از سایر عوامل موجود در ترکیب قارچ گانودرما هستند، طیف وسیعی از تنظیم سیستم ایمنی بدن را انجام می دهند.
 3. تقویت و تنظیم سیستم ایمنی بدن باعث می شود که بدن به نحو موثرتری در مقابل عوامل خارجی حمله کننده بر سلول های سالم بدن، از جمله انواع باکتری ها و ویروس ها پاسخ و عکس العمل نشان دهد و همچنین سیستم ایمنی بیش فعال بدن را که به سلول های سالم بدن حمله می کنند ، آرام گرداند.

مزایای قهوه گانودرما سوپریم در سلامتی :

سوپریم به لحاظ ترکیباتش دارای مزایای فراوانی است. برخی از این مزایا به وجود خود قهوه مربوط است، که مزایای مشترک سوپریم، موکا و لاته است. برخی، با وجود عصاره قارچ گانودرما، ارتباط دارد، که بین سوپریم، موکا، لاته و هات چاکلت، مشترک هستند. برخی هم مزیت های ویژه سوپریم اند که با وجود فیبر و جینسینگ، موضوعیت پیدا کرده اند. از جمله مزایای سوپریم می توان به تاثیر آن در بهبود بیماری های زیر، اشاره کرد.

 • پیسی یا ویتیلیگو
 • پسوریازیس
 • اگزما
 • بیماری های ویروسی با عوارض پوستی مثل HPV (زگیل تناسلی)، HSV (تبخال)
 • نازایی و ناباروری

بیماری های پوستی خود ایمن :

بیماری هایی که به دلیل نقص در سیستم ایمنی بدن در بخش هایی از پوست بدن به وجود می آیند و معمولا با درمان های شیمیایی، قابل رفع و بهبود نیستند. و تنها روش درمان دائمی آنها تنظیم سیستم ایمنی بدن است.

در بیماری های خود ایمن، گلبول های سفید که نقش دفاع از سلول های سالم بدن را بر عهده دارند، خود به دلیل نقص در سیستم ایمنی بدن، سلول های سالم رو مورد حمله و هدف قرار می دهند و این منجر به بروز عوارضی می شود که در مورد نوع پوستی آن در اینجا مطالبی را آورده ایم.

پیسی یا برص یا ویتیلیگو یا لک و پیس :

در این بیماری خودایمن پوستی، لکه های سفیدی روی بخش هایی از پوست بدن بیمار ظاهر می شود و به احتمال بسیار زیاد روند افزایش خواهد داشت و روز به روز این ناحیه گسترش خواهد یافت. این امر به دلیل از بین رفتن سلول های ملانینی پوست یا همان ملانوسیت ها، در آن بخش از پوست می باشد. سلول های ملانینی، سلول های تشکیل دهنده، رنگ دانه های پوست هستند که با از بین رفتن آنها، بخشی از پوست رنگ طبیعی خود را از دست داده و سفید می شود.

اما چرا این اتفاق می افتد؟

عامل اصلی این اتفاق، گلبول های سفید بدن، که در واقع سربازان دفاعی بدن هستند، می باشند. سیستم دفاعی بدن که وظیفه مراقبت از بدن را در مقابل انواع عامل های بیماری زا، دارند، گاه به دلیل نقص یا اختلال، سلول های سالم بدن را مورد حمله قرار می دهند و از بین می برند. در این بیماری، سلول هایی که مورد حمله قرار می گیرند و نابود می شوند، همان ملانوسیت ها هستند.

هنوز در مورد این که، نقص یا اختلال در سیستم ایمنی بدن، به چه دلیلی اتفاق می افتد، ادله روشنی بیان نشده است.

پیسی یا ویتیلیگو
پیسی یا ویتیلیگو
درمان : 

با وجود پیشرفت های فراوانی که در علم پزشکی حاصل شده است، هنوز هیچ درمان قطعی برای این بیماری یافت نشده است. مسلم است که درمان قطعی به درمانی گفته خواهد شد که سیستم ایمنی بدن را تنظیم کرده و به از بین رفتن ملانوسیت ها توسط گلبول های سفید، پایان داده و آنها را احیا کند. اما تنها درمانی که در پزشکی نوین، وجود دارد، پرتو درمانی است، که موقت بوده و رنگ پوست را زیر تابش اشعه هایی، با طول موج مشخص، در مدت محدودی به حالت طبیعی برمی گرداند، اما بعد از این مدت، برگشت اتفاق می افتد.

پیسی و قارچ گانودرما : 

از عامل هایی که در قارچ گانودرما، وجود دارند و به تنظیم و آرام کردن سیستم ایمنی بدن کمک می کنند، تری ترپن ها و آدنوزین مونو فسفات، می باشند. این دو ماده و البته سایر مواد فعال موجود در ترکیب قارچ گانودرما، باعث می شوند در یک دوره چند ماهه، که معمولا برای این بیماری از 7 ماه تا  18 ماه، طول می کشد، در قدم اول سیستم ایمنی بدن تنظیم شود تا روند از بین رفتن ملانوسیت ها، متوقف شود، و در قدم بعدی ملانویست ها احیا شوند و رنگ پوست آرام آرام به رنگ صورتی و سپس به رنگ طبیعی پوست برگردد.

آزمایشات بالینی و نونه های فراوانی از این نوع بهبود یافتگی دائمی بیماری پیسی، گزارش شده است.

از بین قهوه های گانودرما، قهوه سوپریم به دلیل دارا بودن عصاره قارچ گانودرما و عصاره گیاه جینسینگ، و هم افزایی این دو، روند فوق را بهتر از سایر قهوه های گانودرما، انجام می دهد. اما رای کسانی که به دلایل گفته شده در مقاله تفاوت های قهوه های گانودرما، نمی توانند از سوپریم استفاده کنند، هر کدام از سایر نوشیدنی های گرم کانودرما، را می توانند مصرف کنند.

نحوه و میزان مصرف : 

دوز مصرفی قهوه گانودرما سوپریم، برای بهبود بیماری پیسی، دو ساشه در روز توصیه می شود. یک ساشه قبل از ظهر و یک ساشه بعد از ظهر. بهتر است، سوپریم را با آب داغ، حل کنید، چون عصاره قارچ گانودرما، عامل های خود را، در آب داغ، بهتر آزاد می کند.

پسوریازیس :

 

سایر بیماری های پوستی :

اگزما :

_ موثر در درمان بیماری های ویروسی با عوارض پوستی :

ویروس HPV یا ویروس زگیل تناسلی :

زگیل تناسلی یا HPV یکی از بیماری های مقاربتی است که به دلیل انتقال بسیار سریعی که دارد، شیوع بسیار زیادی در کشور ما پیدا کرده است. به نظر می رسد دلیل اصلی آن، عدم آگاهی نسبت به این بیماری و البته گسترش روابط نامشروع جنسی، می باشد. به لحاظ علمی، میزان شیوع این بیماری در دو جنس مرد و زن، می بایست یکسان باشد. اما آنچه از آمار آزمایشات بالینی و آزمایشگاهی بر می آید، درصد ابتلا زنان به نسبت مردان، حداقل در ایران، بیشتر است. عامل این بیماری ویروسی است DNA دار که به ویروس پاپیلومای انسانی نیز معروف است.

زگیل تناسلی
زگیل تناسلی و نواحی عمدتا درگیر در مردان و زنان
راه های انتقال ویروس HPV :

عمده عامل انتقال این ویروس، از طریق تماس پوست به پوست می باشد و استفاده از لوازم پیشگیری از بارداری، از ابتلا به HPV پیشگیری نمی کنند. عوامل دیگری با درصد احتمال پایین، می توانند، واسطه انتقال باشند. به عنوان مثال : انتقال از مادر به جنین، انتقال از سطح های آلوده مثل توالت های فرنگی یا دیواره ها و کف حمام و استخر، انتفال از طریق لوازم شخص آلوده مثل حو له و ژیلت و …

مدت زمان ظاهر شدن زگیل تناسلی، پس از ورود ویروس به بدن، بسته به قدرت سیستم ایمنی بدن فرد آلوده، متغیر است. این مدت زمان از دو هفته تا دو سال متغیر است، گرچه برای  بیشتر افراد در حدود 3 ماه طول می کشد. در این مدت زمان، فرد، گر چه علامتی ندارد، اما ناقل هست و می تواند فرد یا افراد دیگری را آلوده کند.

شکل ظاهری ناحیه آلوده :

در این بیماری، زگیل هایی، ریز یا درشت یا تجمع یافته(کلم شکل)، در ناحیه آلت تناسلی یا مقعد یا اطراف آنها، ظاهر می شود. در روابط جنسی دهانی، احتمال آلوده شدن ناحیه دهان و اطراف آن، هم زیاد است.  محل آلوده شده، شاید خیلی درد نداشته باشد، اما معمولا با سوزش و ترشح، همراه است.

زگیل تناسلی
زگیل تناسلی
انواع ویروس HPV :

گفته می شود حدود 40 نوع از این ویروس وجود دارد که باعث ایجاد زگیل در اطراف ناحیه تناسلی می شوند، اما انواع دیگری از این ویروس نیز وجود دارد که موجب ایجاد زگیل در قسمت دیگر بدن می شوند. در انواع کم خطر این ویروس، مثل ویروس های HPV-6 و HPV-11، ممکن است زگیل، پس از گذشت مدتی زمانی، در حدود 18 تا 24 ماه، خود به خود از بین بروند، با این وجود ویروس در بدن فرد مبتلا می ماند. اما سایر انواع و به ویژه انواع پر خطر  HPV-16  و HPV-18 را می بایست سریعا درمان کرد چون در صورت عدم درمان به موقع، می توانند منجر به سرطان های پروستات برای مردان و سرطان دهانه رحم در زنان شوند. طبق آمارهای موجود، 70 درصد سرطان های دهانه رحم به دلیل ابتلا به بیماری زگیل تناسلی بوده است.

راه های پیشگیری از ابتلا به بیماری زگیل تناسلی :
 • واکسیناسیون با واکسن گارداسیل
 • عدم برقراری ارتباط با فرد یا افراد بیمار یا مشکوک به ابتلا
 • خودداری از انجام مقاربت جنسی با بیش از یک نفر در دوره زمانی مشخص.
درمان های رایج برای زگیل تناسلی :

در پزشکی مدرن امروزی چند روش برای درمان بیماری زگیل تناسلی، وجود دارد که در زیر به معرفی آنها می پردازم :

1_ لیزر تراپی : که در بین عموم مردم به بخار کردن زگیل یا سوزاندن آن معروف است. برخی از متخصصین این روش را روش مناسبی نمی دانند، چون بخارات حاصل از لیزر کردن زگیل، احتمال دارد ناحیه های اطراف را آلوده کند.

2_ فوتودینامیک تراپی : در این روش از دارو و نوری مانند لیزر، همزمان برای درمان استفاده می شود. بدین صورت که ابتدا دارویی حساس به نور به بیمار داده می شود، سپس ناحیه مورد نظر، مورد تابش نور قرار می گیرد، همزمان با این تابش نور، ماده دارویی حساس، فعال شده و شروع به تخریب بافت سلولی غیر متعارف می کند.

3_ کرایو تراپی : یا همان سرما درمانی با نیتروژن مایع. در این روش، ناحیه مورد نظر، با استفاده از نیتروژن مایع سرد با دمای 180 تا 200 درجه زیر صفر، منجمد می شود و از روی پوست برداشته می شود.

نکته : در هیچکدام از روش های بالا، خود ویروس عملا از بین نمی رود و فقط، زگیل که تظاهرات ویروس از است، از روی سطح پوست حذف می شود. درست است که با حذف ذگیل، احتمال انتقال بیماری از بین می رود اما، این احتمال وجود دارد که دوباره زگیل، ظاهر شود.

4_ اینترفرون آلفا : در این روش، تقویت سیستم ایمنی بدن، به وسیله داروهای شیمیایی، در مقابل ویروسHPV، در دستور کار قرار می گیرد. در این روش به رغم موفقیت نسبی، به دلیل استفاده از دارو های شیمیایی، عوارض وسیعی وجود دارد.

5_ استفاده از مواد طبیعی تقویت کننده سیستم ایمنی : بدن مثل عسل  طبیعی و قهوه گانودرما و … ، که موجب می شوند سیستم دفاعی بدن، پاسخ قدرتمندانه ای به ویروس بدهد و آنرا به مرور و در طی چند ماه از بین ببرد. این روش بر خلاف3 روش اول، که موقت بودند، دائمی است و ریشه بیماری را که ویروس بیماری است، نابود می کند.

 

_ تبخال و عامل آن :

تبخال یا هرپس سیمپلکس، یک بیماری ویروسی است و عامل آن ویروسی است به نام هرپس. در این بیماری یک یا چند تاول به صورت تکی یا مجموعه، بر روی بخشهایی از پوست بدن، ظاهر می شوند. این تاول ها عمدتا در ناحیه صورت و اطراف لب، بینی، آلت تناسلی مردانه یا زنانه ،لثه، مری، انگشتان و … می باشد.

کی تبخال می زنیم :

این ویروس از طریق ارتباط پوست به پوست با فرد آلوده، استفاده اشتراکی از لوازم شخصی یا لوازم خورد و خوراک فرد آلوده، وارد بدن انسان می شود. و در بدن انسان مقیم می شود و با توجه به بروز شرایطی خاص، فعال شده و خود را نشان می دهد. اما ویروسی کی فعال می شود؟

این ویروس، زمانی فعال می شود که سیستم ایمنی بدن، تضعیف شود. مثلا در زمان ترس، استرس، اضطراب، سرماخوردگی، برخی حساسیت ها ، برخی بیماری ها، تغییرات هورمونی و … ، به دلیل اینکه سیستم ایمنی بدن تضعیف می شود، فعال می شود و نتیجه فعال شدنش که همانا ظاهر شدن تاول هاست، بروز می کند.

امکان انتشار این بیماری در ارتباط پوست به پوست،شایع است. به ویژه تبخال صورت، بینی، لب و نیز تبخال تناسلی که در ناحیه آلت و حتی داخل مجاری جنسی، ممکن است ظاهر شود در روابط جنسی، امکان انتقال بسیار بالایی دارند.

تبخال
تبخال
درمان :

معمولا گفته می شود وقتی این ویروس وارد بدن می شود، تا آخر عمر فرد، در بدن او می ماند چون هیچ درمان قطعی برای از بین بردن این ویروس در علم پزشکی نوین یافت نشده است و تمام درمان هایی که تا به حال توصیه و انجام می شود، روجلدی و پوستی است که موقت هستند. البته نا گفته نماند که دوره ظهور این بیماری در صورت و اطراف لب، دو هفته است و پس از این دو هفته، علائم آن خود به خود ناپدید می شوند.

با این اوصاف، توصیه می شود، بهتر است از مواد غذایی و خوراکی که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند،استفاده کرد تا خود بدن بتواند در داخل خود این ویروس را نابود کند. یکی از این مواد خوراکی، قارچ گانودرماست. همچنانکه در سطرهای گذشته خواندید، قارچ گانودرما با تقویت سیستم دفاعی بدن، توان مبارزه با انواع ویروس ها را افزایش می دهد. در این مورد خاص نیز، همان کارکرد را ارائه می دهد. آزمایش های بالینی انجام شده، نشان می دهد که استفاده منظم از قهوه حاوی عصاره قارچ گانودرما، در یک دوره زمانی مشخص، می تواند، ویروس این بیماری را، به کل از  بین ببرد.

_ موثر در بهبود شرایط نازایی و ناباروری :

 

 

درباره ی aydin

بررسی کنید

انواع ماسک برای نرم شدن پوست

انواع ماسک برای زیبا شدن پوست

انواع ماسک برای نرم شدن پوست ماسک صورت می تواند ابزاری خارق العاده برای داشتن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *