چگونه ترک پا را ازبین ببریم؟

چه عاملی،  باعث ترک پا می شود؟ و چگونه از شر آنها خلاص شوید.

ترک پا خود را با این نکات و محصولات تخصصی برطرف کنید و با اعتماد به نفس،صندل های تابستانی بپوشید.

نگران نباشید از این که، شاید به دلیل بدرفتاری شما با پاهایتان، پاشنه های شما خشک و ترک خورده است. امیلی اسپلیچال ، دکتر روانپزشک نیویورک سیتی ، دانشگاه. وی می افزاید که پاشنه های ترک خورده، بیشتر در تابستان ظاهر می شوند ، زیرا پاها وقت بیشتری را در معرض هوا و صندل می گذرانند. وی می گوید: “بدون لایه برداری و هیدراتاسیون مناسب ، میزان کالوس یا تشکیل پاشنه خشک، سرعت می یابد.” و البته اگر پاشنه بلند بپوشید ، آن هم تعدادی ترک روی پای شما ایجاد می کنند.

از کرم های طراحی شده برای ترک پا استفاده کنید

یک مرطوب کننده روزانه معمولی بدن، به اندازه کافی برای ترک پا موثر نیست. یکی از اعضای آزمایشگاه نوآوری vionic استفاده از کرم هایی که برای پوست سخت پاشنه پا فرموله شده اند و حاوی آملاکتین و کرازال هستند را توصیه می کند. او می گوید : این اسید ها ملایم اما موثر،  آرام آرام، ترک های پا را بین می برند. کرم ترک پا چائولیدی یکی از این کرم ها ست.

کرم ترک پا
به دنبال جزئیات اصلی باشید

اگر در حال، مبارزه با ترک پاشنه هستید ، باید روزانه مرطوب کننده چرب را روی پاهایتان بمالید. گزینه دیگر یک محصول چند وظیفه ای است که حاوی اوره ، اسید لاکتیک یا اسید سالیسیلیک است. دکتر اسپلیچال به بیماران پیشنهاد می کند از مرطوب کننده مراقبت از پا + لایه برداری که با روغن نارگیل برای پوست های ابریشمی، غنی شده است استفاده کنند.

مرطوب و چرب کننده پا
لایه برداری

یک محصول ویژه، لایه بردار پوست پا بچه است که حاوی اسیدهای لاکتیک و گلیکولیک برای لایه برداری عمیق است. در حقیقت ، اگر نگاهی اجمالی به عکس های چشمگیر بیندازید ، می بینید که این محصول باعث می شود پوست پا به صورت وسیعی، برداشته شود. اگر می خواهید آن را امتحان کنید. دکتر اسپلیچال می گوید اشکالی ندارد، اما او توصیه می کند ابتدا قبل از استفاده از آن در تمام پاهای خود ، آن را در یک ناحیه کوچک آزمایش کنید.

لایه بردار پوست
سوهان کشیدن بخش های زمخت ترک پا

دکتر سوترا می گوید ، شما می توانید به استفاده از یک سوهان پا، به فرایند صاف کردن پوست ترک خورده، کمک کنید ، وقتی که در اولین مراحل درمان ترک پا هستید ، توصیه می شود یک یا دو بار در هفته از آن استفاده کنید. او می گوید: “به یاد داشته باشید که سوهان را در یک جهت بکشید و عقب و جلو نکنید، که می تواند پوست پا را بیشتر بکند.”

سوهان کشیدن ترک پا
سوهان پا را مرتب تمیز و تعویض کنید

سوهانی که شما روی پاهای خود استفاده می کنید باید تنها مال شما باشد. دکتر سوترا توصیه می کند، آن را با خانواده بص صورت  مشترک، استفاده نکنید. او همچنین توصیه می کند بعد از استفاده و جایگزینی آنها را هر دو تا سه ماه یکبار تمیز و خشک کنید. یکی دیگر از نکات بهداشتی : “اگر پدیکور می کنید ، وسایل شخصی خود را داشته باشید.” خود ابزارهای آلوده، یکی از خطرات ده گانه پدیکور است، که می تواند شما را در موقعیت ER قرار دهد.

سوهان ترک پا
در طول شب پا را  نرم نگهدارید

دکتر اسپلیچال می گوید : بیدار شدن با پای نرمتر امکان پذیر است. روش آزمایش شده و صحیح او، استفاده از مرطوب کننده پا و پیچیدن پاهای خود، با یک ژل سیلیکونی است که برای پاشنه پا طراحی شده است. می توانید از بسته بندی پلاستیکی نیز استفاده کنید. جوراب را پوشیده و بخوابید. به گفته وی ، پاهای شما در صبح احساس بهتری خواهد داشت ، اما ممکن است چندین هفته طول بکشد تا پاشنه های کاملاً خشک و ترک خورده بهبود پیدا کنند. او می گوید: “درمان مداوم پاشنه ها مهمترین چیز است.”

نرم نگهداشتن پا در طول شب
بعد از حمام، وازلین را فراموش نکنید

بعد از بیرون آمدن از حمام صبحگاهی خود ، از وازلین استفاده کنید. دکتر اسپلیچال می گوید: “وازلین یک ضد ترک است که در پوست مرطوب بعد از حمام، به راحتی جذب می شود.” اگر قبل از خواب دارید دوش می گیرید ، بعدش می توانید پاهای خود را در مشما پلاستیکی بپیچانید.

وازلین بعد از دوش
برخی وقت ها به کمک بیشتری نیاز دارید

شما فقط زمانی می توانید خودتان در خانه برای درمان ترک پا، اقدام کنید که نیازی به یک متخصص نداشته باشید. دکتر سوترا می گوید: “اگر ترک ها در حال بهبود نیستند، بدتر می شوند یا خونریزی می کنند ، از پزشک معالج خود کمک بگیرید.” اگر گردش خون ضعیف ، دیابت یا بیماری مزمن دیگری دارید که ایمنی شما را تضعیف می کند ، نباید ترک پای خود را در خانه درمان کنید. در این حالت به پزشک مراجعه کنید.

 

منبع : www.rd.com

درباره ی aydin

بررسی کنید

مواد غذایی که خنکتان می کند

فواید سیر و سیر سیاه

مزایا و فواید سیر و سیر سیاه مقدمه : سیر یکی از سبزی های و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.