فواید آلوئه ورا

آلوئه ورا چیست؟

طبق گفته Kew Gardens ، مرکز عالی گیاه شناسی سلطنتی انگلیس ، آلوئه ورا یک گیاه دارویی است که هزاران سال برای معالجه انواع مختلف بیماری ها استفاده می شود. استفاده از آلوئه ورا به چندین صورت مصرف می شود:

  1. استفاده مستقیم از گیاه
  2. استفاده به صورت ژل
  3. استفاده در غذا به عنوان طعم دهنده
  4. لوازم آرایشی
  5. مکمل های غذایی
  6. داروهای گیاهی

کرم ها ، ژل ها و پمادهای آلوئه ورا حاوی ماده روشنی هستند که در گیاه آلوئه ورا موجود است. این محصولات می توانند بصورت موضعی برای درمان انواع بیماری های پوست استفاده شوند. آلوئه به صورت کپسول یا نوشیدنی برای درمان بیماری که درون فعال هستند نیز استفاده می شوند تا به منظور تقویت سلامت و رفاه بصورت دارو های خوراکی مصرف می شوند.

استفاده از آلوئه تازه روی صورت ممکن است به پاکسازی آکنه کمک کند. همچنین می توانید محصولات آلوئه را که برای آکنه طراحی شده اند ، از جمله پاک کننده ها ، تونرها و کرم ها را نیز خریداری کنید.

این محققان افزودند: این گیاه قرنها در چین ، ژاپن ، هند ، یونان ، مصر ، مکزیک مورد استفاده قراره گرفته است.

در ادامه در مورد مزایا و معایب و خطاراتی که می تواند این گیاه برای ما داشته باشد نکاتی را ذکر می کنیم.

فواید

خواص های دارویی درباره آلوئه ورا مانند بسیاری از خواص های گیاهان بی پایان است. برخی از آنها با مطالعات علمی خیلی دقیق ثابت می شوند ، در حالی که برخی دیگر اینگونه نیستند. این مقاله بیشتر برای توجیه کردن خواص این گیاه است

دندانها و لثه ها

یک مطالعه منتشر شده در یک دندانپزشکی نشان داده که گیاه آلوئه ورا در لثه و دندان ها به اندازه خمیر دندان در مبارزه با پوسیدگی دندان و از بین رفتن لثه ها موثر است.

محققان توانایی مقابله با میکروب های دندان، آلوئه ورا را با دو خمیر دندان محبوب مقایسه کردند. آنها دریافتند که ژل گیاه به همان اندازه خوب است ، و در برخی موارد حتی از خمیردندان های تجاری در کنترل باکتری های دهان و دندان بهتر از آن ها عمل می کند.

این محققان توضیح داده اند که لاتکس آلوئه ور حاوی آنتراکینون ها می باشد که به طور کامل می تواند بیماری های دهانی را بهبود دهد ودردی که از التهاب نشأت گرفته کاهش و دهد و سرانجام درد را پایان دهد .

محققان هشدار داده اند که همه ژل هایی که آنالیز کرده اند مانند ژل گیاه آلوئه ورا نیستند – دیگر ژل ها حاوی مواد تثبیت دهنده نیستند ولی در گیاه آلوئه ورا این مواد مرکز گیاه وجود دارد و به همین دلیل است که این گیاه موثر است.

درمان یبوست

آژانس نظارتی گیاهان دارویی آلمان – کمیسیون E – استفاده از آلوئه ورا برای درمان یبوست را تأیید کرد. آن ها توصیه کردند که دوزهای 50 تا 200 میلی گرم لاتکس آلوئه که معمولاً به صورت مایع یا کپسول یک بار در روز تا 10 روز یک بار مصرف کنید.

اما سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا (FDA) در سال 2002 حكم داد كه اطلاعات كافی در مورد ایمنی و كارآیی محصولات آلوئه در دست نیست. بنابراین ، در ایالات متحده ، از گیاه آلوئه ورا برای درمان یبوست نباید استفاده کنند و نباید به فروش برسد.

جدال تایید و تکذیب این 2 سازمان درجه یک دنیا همه را دچار ابهاماتی کرده.

درمان زخم های پا ناشی از دیابت

مطالعه ای که در دانشکده داروسازی سینگاد هند انجام شد و در مجله بین المللی زخم منتشر شد که به توانایی آلوئه در درمان زخم ها پرداخت بود.

آنها گزارش دادند كه “ژل تشكيل شده با كربوپول (1٪) 974p در آلوئه ورا باعث بهبود و بسته شدن قابل توجه زخم در موش هاي آزمایشگاهی که مبتلا به ديابت بودند در مقايسه با دارو تجاري اش عملکرد بهتری داشته و محصولی نويد بخش براي درمان زخم هاي ناشي از ديابت را می باشد.

خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی احتمالی

محققان دانشگاه Las Palmas de Gran Canaria ، اسپانیا ، مقاله ای را در مجله Molecules منتشر کردند.

این تیم تصمیم گرفت تا تحقیقاتی بر روی عصاره متانولی پوست برگ و گلهای آلوئه ورا  انجام دهد تا مطمئن شوند که اثرات مفیدی بر سلامت انسان دارد یا خیر. دانشمندان این دانشگاه بر فعالیتهای آنتی اکسیدانی و ضد میکروبی عصاره این گیاه تحقیق کردند.

مایکوپلاسما نوعی باکتری است که فاقد دیواره سلولی است، آنها توسط بسیاری از آنتی بیوتیک های رایج دنیا مقاوم هستند که این گیاه مواد ضدمیکروپلاسمایی این باکتری را از بین برد و این باکتری را کلا نابود کرد.

آنها گزارش دادند كه عصاره گیاه آلوئه ورا هر دو عصاره برگ و گل آن خاصیت آنتی اکسیدانی دارند مخصوصاً عصاره پوست برگ آن، عصاره پوست برگ آن همچنین خواص ضد میکروپلاسمی را دارا می باشد.

این دانشمندان نتیجه گرفتند که “عصاره گرفته شده از پوست برگ و گل های آلوئه ورا می تواند به عنوان منابع طبیعی آنتی اکسیدانی طبیعی در نظر گرفته شود.”

و همچنین این گیاه برای تقویت کبد بهترین گزینه است بدلیل آبرسانی بودن این گیاه.

محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV)

دانشمندان دانشگاه پردیس جهانی کیونگ هی کره جنوبی ، می خواستند مشخص کنند که آیا عصاره شاخه و گیاه آلوئه ورا می تواند در بزرگسالان به عنوان محافظی روی پوستی که اشعه UVB روی آن در حال تابش است موثر باشد. به عبارت دیگر ، آیا عصاره این گیاه می توانند از پوست در برابر اثرات پیری که نور خورشید دلیل آن است محافظت کند.

عصاره شاخه آلوئه (BAE) از شاخه هایی که عمر 1 ماهه دارند به دست می آید و عصاره گیاه آلوئه ورا (AE) از گیاهی که عمر 4 ماهه دارد به دست می آید.

در مقالاتی که در تحقیقات درمانی فیتوتراپی منتشر شده، محققان آن گفتند که: “نتایج ما نشان می دهد که BAE یا عصاره شاخه آلوئه ممکن است پوست را از آسیب ناشی از UVB بیشتر از AEیا عصاره گیاه آلوئه ورا محافظت کند.”

محافظت در برابر آسیب های پوستی پس از پرتودرمانی

مطالعه ای که در دانشگاه ناپل ایتالیا انجام شده است ، پنج کرم موضعی مختلف را آزمایش کرد تا ببیند چقدر می توانند در محافظت از پوست بیماران مبتلا به سرطان پستان که از پرتودرمانی استفاده می کنند موثر باشد. یکی از این کرم ها حاوی آلوئه ورا بود.

آنها 100 بیمار را به پنج گروه 20 نفری تقسیم کردند. به هر گروه کرم موضعی متفاوت تجویز شد. آنها کرم ها را دو بار در روز ، از 15 روز قبل از درمان پرتودرمانی شروع کرده و بعد از آن 1 ماه ادامه دادند.

در طی دوره 6 هفته ، شرکت کنندگان تحت ارزیابی هفتگی پوست قرار گرفتند.

در ژورنال Radiation Oncology ، دانشمندان گزارش داده اند که استفاده پیشگیرانه از کرم های آبرسان موضعی آلوئه ورا باعث کاهش عوارض پوستی در زنان تحت درمان با پرتودرمانی سرطان پستان شد، هیچ کدام از عملکرد 4 کرم دیگر قابل با کرم آلوئه ورا نبود.

“تمام کرم های مرطوب کننده مورد استفاده در این مطالعه در درمان آسیب های پوستی ناشی از رادیوتراپی نیز به همان اندازه موثراند.”

درمان افسردگی ، موثر در یادگیری و تقوت حافظه – آزمایش شده در حیوانات

یک مطالعه منتشر شده در Nurritional Neuroscience نشان داد که آلوئه ورا باعث کاهش افسردگی و بهبود حافظه در موشها می شود.

آنها پس از انجام آزمایشات روی موش های آزمایشگاهی ، نتیجه گرفتند: “آلوئه ورا یادگیری و حافظه را تقویت می کند ، همچنین افسردگی در موش ها را کاهش داده است.”

هنوز مطالعات بیشتر و لازم برای این که مشخص شود، آیا انسان نیز می تواند مزایای مشابهی را دریافت كند یا خیر انجام نشده.

این گیاه همچنین حاوی مقادیر کمی از موارد زیر است:

کلسیم
مس
کرومیوم
سدیم
سلنیوم
منیزیم
پتاسیم
منگنز
زینک
آلوئه ورا تنها منبع گیاهی ویتامین B-12 است. این خبر عالی برای گیاهخواران است.

درمان زخم های ناشی از سوختگی درجه دو

تیمی از جراحان پلاستیک برای درمان زخم سوختگی درجه دو ، ژل آلوئه ورا را با یک درصد کرم سولفادیازین نقره مقایسه کردند.

آنها در مجله انجمن پزشکی پاکستان گزارش دادند که زخمهای سوختگی در بین بیماران تحت درمان با آلوئه ورا در مقایسه با بیماران تحت درمان با 1 درصد سولفادیازین نقره (SSD) بطور قابل توجهی سریعتر بهبود می یابند.

محققان اضافه كردند كه افراد گروهی که آلوئه ورا را مصرف کرده اند نسبت به گروهی که SSDیا سولفادیازین نقره را مصرف کرده بودند نسبت به گروه SSD بطور قابل توجهی بیشتر و زودتر از آن میزان درد کمتر و کاهش سوزش را تجربه كردند.

این محققان نوشتند: “بیماران سوختگی که ژل آلوئه ورا را مصرف کرده بودند، نسبت به افرادیSSD  را مصرف کرده بودند، اپیتلیالیزاسیون زودرس زخم آن ها درد کمتری نسبت به افرادی که SSD مصرف کرده بودند داشت.

درمان سندرم روده تحریک پذیر (IBS)

یک آزمایشگر بطور تصادفی ، دو سو کور در دانشکده پزشکی بیمارستان جورج ، لندن ، انگلستان ، با مورد آلوئه ورا بر روی بیماران IBS  انجام داد. نتایج آنها در ژورنال بین المللی تمرین بالینی منتشر شد. به شرکت کنندگان IBS که آلوئه ورا داده شده بود. بعد از گذشت 3 ماه ، تفاوت معنی داری در علائم اسهال مشاهده شد.

با این حال ، محققان نوشتند:

“هیچ مدرکی مبنی بر اینکه آلوئه ورا برای بیماران مبتلا به IBS خوب است وجود ندارد. با این وجود ، ما نمی توانیم رد یا قبول کنیم که ممکن است بهبودی در بیماران مبتلا به اسهال یا IBS در حالی از آلوئه ورا استفاده کرده باشند درست باشد. باید بیشتر تحقیق کنیم.”

عوارض ها

تداخل مصرف دارو با آب آلوئه ورا

تحقیقان نشان داده است که مصرف همزمان آب آلوئه با برخی داروها عوارضی به همراه داشته است. اگر در حال مصرف دارویی های هستید که زیر مجموعه یا از خانواده Cytochrome P450 3A4 و CYP2D6 هستند ، آب آلوئه ورا را اصلا ننوشید. آب آلوئه ورا ممکن است خطر عوارض جانبی این داروها را افزایش دهد.

آلوئه همچنین ممکن است بر اثر منفی سوفلوران بی افزاید و باعث خونریزی بیش از حد در حین عمل شود. اگر سوفلوران را مصرف می کنید ، قبل از نوشیدن آب آلوئه با پزشک خود مشورت کنید.

نکاتی که در هنگام خرید آب آلوئه ورا باید توجه کرد

هنگام خرید ، عبارات زیر را روی برچسب جستجو کنید:

تصفیه شده شده باشد
بی رنگ نباشد
حتما ارکانیگ باشد بدون افزودنی و گل خانه ای نباشد
آزمایشات ایمنی روی آن انجام شده باشد

هشدار: تمام این نکات باید در برچسب روی بسته آب آلوئه ورا ذکر شده باشد اگر هر یک از این گزینه ها انجام نشده باشد شما را دچار بیماری و عوارض های ناشی از آن دچار می کند

 

نتیجه گیری

تحقیقات در مورد فواید آلوئه ورا در حال انجام است.

اکثر مقامات بهداشت جهانی می گویند که بسیاری از ده ها مزایای درمانی مرتبط با آلوئه ورا به شواهد علمی دیگری نیاز دارد. این بدان معنا نیست که تحقیقاتی که بالا انجام شد لزوماً نادرست باشند.

به گفته مرکز ملی داروهای مکمل و جایگزین (NCCAM) در ایالات متحده ، بخشی از مؤسسات ملی بهداشت، لاتکس آلوئه ورا حاوی ترکیبات لاتکسی قوی است.

محصولات حاوی آلوئین ، آلوئه emodin ، و barbaloin (اجزای آلوئه ورا) یک بار توسط سازمان FDA ایالات متحده به عنوان دارو خوراکی OTC توصیه و تجویز می شد اما در سال 2002 ، FDA موظف شد كه تمام دارو های مربوط به آلوئه ورا یا OTC آلوئه ورا از بازار خارج شوند، به دلیل عدم داشتن اطلاعات ایمنی مجدداً باید روی آن تحقیق و آزمایش می شد.

با این حال ، استفاده از آلوئه ورا موضعی احتمالاً بی خطر است. اگر تصمیم به استفاده از آن گرفتید ، قبل از استفاده گسترده بر روی بدن ، آزمایش آلرژی انجام دهید (یک دایره کوچک روی پوست بمالید و 24 ساعت صبر کنید) تا عکس العمل پوستان را حس و مشاهده کنید.

برخی مطالعات نشان داده اند که ژل آلوئه ورا موضعی ممکن است در سایش و سوختگی کمک کند. با این حال ، NCCAM نوشت: “مدارك علمی كافی برای حمایت از آلوئه ورا برای سایر كاربردهای آن وجود ندارد یعنی آلوئه ورا برای درمان سوختگی خیلی کارا و اثر بخش است.”

تعدادی از محصولات آلوئه ورا در فروشگاه ما موجود است.

حتما از فروشگاه ما دیدن کنید…

منبع: www.healthline.com  & www.medicalnewstoday.com

درباره ی aydin

بررسی کنید

مواد غذایی که خنکتان می کند

فواید سیر و سیر سیاه

مزایا و فواید سیر و سیر سیاه مقدمه : سیر یکی از سبزی های و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.