درمان جوش صورت

چگونه می توان یک شبه از شر جوش ها خلاص شد؟

اگر شما جوش دارید آن هم جوش بزرگ، یا ممکن است احساس کنید، جوشی زیر پوست شما در حال رشد است ، یا شاید صبح هنگام، زمانی که از خواب بیدار می شوید، متوجه جوشی در صورت خود می شوید، اینها همه در شما اضطراب و استرس ایجاد می کنند که آیا این جوش ها قرار است در صورت من خود نمایی کنند؟

حال زمان آن رسیده که دنبال راه چاره برای  این که چگونه می توانید از شر جوش ها، یک شبه خلاص شوید، بگردید.

با توجه با آن که فردا یک جلسه مهم تجاری یا کاری یا یک روز مهم یا هر چیز دیگری دارید که می خواهید به سرعت و با حداقل زمان و حداکثر امنیت از شر این جوش خلاص شوید،احتمالا، اولین گزینه ای که مد نظر شماست این است که سریع، جوش را بترکانید، این می تواند برای شما، بسیار رضایت بخش باشد.

اما باید بدانید که پس از آن شما خطر ایجاد جای زخم را نیز،خواهید داشت، چون علاوه بر آن باید زخم ایجاد شده را هم، بپوشانید. به این ترتیب ، هفته ها از جای آن جوش، جوش ایجاد خواهد شد. یا اینکه با کمی صبر پیشه کردن شما می توانید به سرعت جوش را از بین برده و بهبود پیدا کنید.

اما چقدر باید صبر کنید؟ زمان مد نظر شما این است یک شبه بهبود پیدا کنید ، بنابراین در این مقاله ما بهترین راه کارها را به شما آموزش خواهیم داد.

اما در ابتدا باید بررسی کرد، چندی نوع جوش وجود دارد و چه مدت طول می کشد که یک جوش از بین برود؟

شما اینجا هستید تا ما به شما بگوییم که چگونه در یک ساعت از شر جوش ها خلاص شوید. آرزو می کنید که این واقعیت داشته باید ، بله دارد و ما این راه حل را به شما خواهیم گفت.

خلاص شدن از شر جوش ها، یک شب یا کمتر از آن، زمان می برد ، اما براي تحقق اين امر نياز داریم که با ما همراه باشید (به خواندن ادامه دهید).

اگر کاری با جوش ها نداشته باشید ، “به طور کلی ، ممکن است از چند روز تا چند هفته طول بکشد که جوش ها از بین بروند.”

حال دکتر دیوید لورتچر که عضو هیئت مدیره، متخصص پوست، مدیر عامل و موسس Curology به شما می گوید که چگونه در سریع ترین زمان ممکن، از شر جوش ها خلاص شوید.

بیایید از بین بردن جوش ها را شروع کنیم.

در این مقاله بهترین راهکارها برای خلاص شدن از شر جوش ها در خانه به کمک متخصص پوست آموزش می دهیم.

پوشاندن جوش ها با هیدروکلوئید

دکتر لورتچر می گوید: “اگر دچار جوش صورت شده اید، به دنبال یک باند چسب کوچک به نام پانسمان هیدروکلوئید باشید.” این پانسمان برای افرادی است که برای کاهش تورم ، تاول استفاده می کنند.

این پانسمان ترکیباتی دارد که می تواند  رطوبت موجود در محل جوش را جذب می کند و هر گونه درد و فشار روی پوست راکاهش می دهد.

دکتر لورتچر می گوید: “این پانسمان،می تواند یک جوشی که  درد می کند را در طول شب درد اش را کاهش دهد و معمولاً دو روز از جوش شما مراقبت می کند.”

در این حالت ، این پانسمان چربی و روغن را از محل ملتهب جذب می کند همچنین یک محیط اسیدی ایجاد می کند تا از رشد باکتری ها جلوگیری کند.”

بنابراین، باعث می شود پوست شما یک شبه جوش دار نشود و همچنین باعث می شود جوش های موجود از حالت گلوله گلوله به حالت صاف و خشک تبدیل شوند و به شما امکان می دهد جوش های خود را از دید همگان مخفی کنید و به فعالیت های مهم خود ادامه دهید بدون آن که کسی متوجه جوش های شما شود.

انواع جوش بر های صورت

انواه جوش های صورت

معمولاً توصیه نمی شود جوش خود را بترکانید ، به خصوص هنگامی که می توانید آن را از بیرون خشک کنید. انواع جوش برها وجود دارند: ماده ای مانند بنزوئیل پروکساید ، اسید سالیسیلیک یا گوگرد.

این جوش برها روغن را از منافذ بسته جوش ها مکیده و باعث کاهش التهاب می شوند. شما فقط باید این مواد را مستقیماً بر روی محل مورد نظر بمالید و بگذارید کار خود را انجام دهند.

بنزوئیل پروکساید :

علاوه بر خشک کردن جوشها، باکتری های داخل جوش ها را نیز از بین می برد. این محصول می تواند حوله، بالش و لباس شما را کثیف کند، بنابراین اگر قصد استفاده از این محصول را دارید حتما صورت خود را به با پارچه ای سفید رنگ کاملا تمیز کنید به گونه ای که با کشیدن پارچه سفید رنگ اثری از لکه روی پارچه نباشد.

  1. دارو را روي نواحي آسيب‌ديده يا تحريك شده پوست نبايد استعمال کنید.
  2. به هنگام مصرف دارو از مواجه بيش از حد با نور مستقيم خورشيد اجتناب کنید.
  3. از مصرف همزمان سایر فرآورده‌هاي ضد جوش يا پوسته‌ريز، بدون دستور پزشك خودداري شود.
  4. اين تركيب ممكن است باعث از بين رفتن رنگ مو و يا پارچه‌هاي رنگي شود.
  5. از مصرف هر دارو ديگر در هنگام استعمال اين دارو از يك ساعت قبل تا يك ساعت بعد اجتناب گردد.
  6. دارو در محل مناسب و دور از دسترس كودكان نگهداري کنید.

اسید سالیسیلیک :

با احیا کردن سلولهای مرده پوست، به باز کردن منافذ کمک می کند و باعث می شود که مایع داخل جوش از منافذ آن بیرون بیاید.

این بهترین راه برای درمان آکنه در بزرگسالان و همچنین خلاص شدن از شر جوش های سر سیاه است، این یک راه حل سریع برای خشک کردن جوش های سر سفید است ، بدون آنکه نیازی به ترکاندن جوش باشد. کرم شوینده Clean & Clear یکی از بهترین درمانهای جوش ها با اسید سالیسیلیک است.

گوگرد :

مشابه بنزوئیل پروکساید است به این دلیل که باعث می شود ناحیه مورد نظر نرم شده و در ضمن پوست را آرام می کند. همچنین به حوله و بالش شما آسیب کمتری می رساند، گرچه قدرت خشک کردن جوش به اندازه بنزوئیل ندارد اما این یک نکته است ، زیرا شما فقط جوش هایی را که نیاز به خشک شدن دارد با ماده هدف قرار می دهید.

به نظر من ، بهترین از بین برنده جوش گوگرد است، ژل گوگرد 10٪ بهترین از بین برنده جوش است که بالاترین رتبه در محصولات OTC (دارو هایی که بدون تجویز پزشک خریداری می شوند) را دارد و روش مصرف این گونه است که شب هنگام باید با این ژل، محلی که دچار جوش زدگی شده است را بپوشانید.

لوسیون خشک کننده Mario Badescu گزینه پیشنهادی دکتر لورتچر است ، که حاوی الکل ، کالامین ، کافور ، گوگرد ، رزورسینول و اسید سالیسیلیک است که بهترین گزینه برای درمان جوش ها می باشد و چگونگی مصرف آن این که مانند هر نوع پاک کننده جوش دیگر، قبل از استفاده از این محصول ، آنرا روی صورتی عاری از کثیفی و کاملا تمیز بمالید – استفاده از دستکش برای این کار بهتر است به این دلیل که روغن یا میکروبی را از انگشت خود به صورتتان منتقل نمی کنید.

استفاده از روغن درخت چای

روغن درخت چای یکی از بهترین ترکیباتی است که می توانید به جای هر محصولی استفاده کنید – مخصوصا برای جلوگیری یا از بین بردن آکنه.

این دارو باید در دوزهای کم استفاده شود ، زیرا دوز های بالا می تواند باعث قرمزی و سوزش شود. اما حتی در حد متعادل ، این ماده ضد میکروبی در خنثی سازی باکتری ها مؤثر است ( مانند آنهایی که منافذ جوش ها را می بندند و باعث می شوند جوش ها از بین بروند) از آنجایی که این محصول ضد التهابی است ، با درد و سوزش جوش ها مبارزه می کند. بنابرین ، می توانید آن را برای جوش هایی که ممکن است به خودی خود ظاهر شده باشند، یا حتی بعد از اصلاح، برای درمان این گزینه می توانید از این روغن استفاده کنید.

می توان گفت این بهترین راه حل برای شما نیست که جوش ها را از بین ببرد، اما به جلوگیری از شکل گیری بیشتر جوش ها کمک می کند از آسیب های اضافی (مانند قرمزی و زخم) هم پیشگیری می کند.

شما می توانید روغن درخت چای را به تنهایی  یا ترکیب شده با سایر مواد خریداری کنید و آن را به عنوان یک درمانگر جوش بر روی پوست تازه شسته شده و تمیز بمالید، یا می توانید محصولات ضد آفتاب روغن چای را خریداری کرده به عنوان یک درمانگر استفاده کنید.

چگونه با استفاده از خمیردندان از شر جوش صورت خلاص شویم؟

مردم مدت هاست که از خمیر دندان به عنوان درمان آکنه استفاده می کنند ، اما چرا؟ دکتر لورتچر می گوید که خمیر دندان به طور معمول حاوی سدیم لوریل سولفات (SLS) است. وی می گوید: در هنگام جوش زدگی، به نظر می رسد در فرمول هایی که در خمیردندان استفاده شده برای پوست مضر نبوده و ایمن است. اما SLS اگر زمان بیشتری با پوست شما تماس داشته باشد، احتمال ایجاد آلرژی وجود دارد.

در محصولاتی که برای تماس طولانی مدت با پوست در نظر گرفته شده اند ، نباید غلظت ماده مخصوص در آن محصول از یک درصد بیشتر باشد. افرادی که می خواهند منافذ جوش های آن ها سریع بسته شوند حتما از این محصول استفاده نکنند.

این درمان مورد تایید دکتر لورتچر نیست، به خصوص که روش های اثبات شده دیگری وجود دارد، مانند درمان جوش ها با پانسمان های هیدروکلوئید.

از بین بردن جوش ها از روش تزریق Kenalog

درمان جوش صورت از طریق تزریق

دکتر لورتچر می گوید، اگر می خواهید کاملا از شر جوش ها خلاص شوید ، می توانید متخصص پوست خود را برای تزریق داروی رقیق شده کورتیزون به نام Kenalog ببینید، این ماده را مستقیما به پوست تزریق می کند، این روش فقط برای انواع جوش های بد، بزرگ کار ساز است.

این یک تزریق پوستی است، اگرچه دکتر لورتچر توصیه می کند که ممکن است 36 ساعت طول بکشد تا این دارو جوش ها را کاهش و از بین ببرد.

درمان جوش صورت با یخ

درمان جوش صورت با یخ

در اینجا ترفندی را بازگو می کنیم که اغلب توسط متخصصان زیبایی بکار گرفته می شود. یک حبه یخ را روی جوش های های ملتهب بمالید تا به کاهش قرمزی ، تورم و درد کمک کند.

این یک راه حل عالی برای آن دسته از لکه هایی است که هنوز خود را مشخص نکرده اند، اما می تواند به عنوان یک توده درد زیر پوست احساسشان کنید.

اگر دوست ندارید یخ را مستقیما به صورت خود بمالید می توانید ابتدا آن را درون یک پارچه نرم بپیچانید و روی جوش های زیر پوستی بمالید.

چرا از سرما استفاده کنیم نه گرما؟ اگر می خواهید یک جوش را پنهان کنید یا اندازه آن را کاهش دهید ، بدترین کاری که می توانید انجام دهید این است که آن را گرم یا قبل از بیرون آمدن آن، آن را فشار دهید. گرما گسترش دهنده جوش است، بنابراین باعث می شود جوش بزرگتر و قرمزتر به نظر برسد.

این یک نکته است که می توانید برای لکه های جزئی و جوش های ملتهب شدید، مانند ندول و کیست آکنه استفاده کنید. یخ زدن باعث نمی شود تا جوش های بدن سریعتر بهبود یابد ، اما مطمئناً می تواند درد های ناشی از جوش زدن و متورم شدن پوست را کاهش دهد.

معرفی محصول :

بهترین روش برای از بین بردن ترک های پوستی و ترمیم جوش صورت اسفتاده از کرم آلترا آلمان است

خرید اینترنتی کرم آلترا آلمان

 

منبع: www.gq.com &  www.verywellhealth.com

درباره ی aydin

بررسی کنید

مواد غذایی که خنکتان می کند

فواید سیر و سیر سیاه

مزایا و فواید سیر و سیر سیاه مقدمه : سیر یکی از سبزی های و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.