11 مزیت تغذیه شیر مادر

شیر مادر تغذیه بهینه برای نوزادان فراهم می کند.

از مقدار مناسب مواد مغذی برخوردار است ، به راحتی هضم می شود و به راحتی در دسترس است.

با این حال ، میزان شیردهی در بعضی از زنان 30 درصد است .

در حالی که برخی از خانم ها قادر به شیر دادن نیستند ، برخی دیگر این سادگی را انتخاب نمی کنند.

با این حال ، مطالعات نشان می دهد که تغذیه با شیر مادر چه مادر و چه نوزاد وی دارای مزایای عمده سلامتی است.

در اینجا 11 مزیت علمی مبتنی بر تغذیه با شیر مادر آورده شده است.

مزایای 1-5 برای نوزادان است ، اما 6 تا 11 برای مادران است

1.شیر مادر تغذیه ایده آل را برای نوزادان فراهم می کند

اکثر مراجع بهداشتی حداقل 6 ماه شیردهی انحصاری را توصیه می کنند.

ادامه ادامه شیر مادر حداقل یک سال توصیه می شود ، زیرا غذاهای مختلفی وارد رژیم غذایی کودک می شوند .

شیر مادر شامل همه چیزهایی است که کودک برای شش ماه اول زندگی و به نسبت مناسب آن نیاز دارد. ترکیب آن حتی با توجه به نیازهای در حال تغییر کودک ، به ویژه در ماه اول زندگی تغییر می کند (منبع اعتماد به نفس 4).

در اولین روزهای بعد از تولد ، سینه ها مایع غلیظ و زرد رنگی به نام آغوز تولید می کنند. این پروتئین دارای پروتئین بالا ، قند کم و همراه با ترکیبات مفید است.

آغوز اولین شیر ایده آل است و به پیشرفت دستگاه گوارش نابالغ نوزاد کمک می کند. بعد از چند روز اول ، سینه ها با بزرگ شدن معده کودک شروع به تولید مقادیر بیشتری شیر می کنند.

در مورد تنها چیزی که ممکن است از شیر مادر فاقد آن باشد ، ویتامین D. است مگر اینکه مادر مصرف بسیار بالایی داشته باشد ، شیر مادر به اندازه کافی تأمین نمی کند .

برای جبران این نقص ، معمولاً قطره های ویتامین D از سن 2 تا 4 هفته توصیه می شود.

Breast milk contains everything your baby needs for the first six months of life, with the possible exception of vitamin D. The first milk is thick, rich in protein and loaded with beneficial compounds.

شیر مادر حاوی همه چیزهایی است که کودک شما برای شش ماه اول زندگی به استثنای ویتامین D. به آن نیاز دارد ، شیر اول است غلیظ ، سرشار از پروتئین و پر از ترکیبات مفید است.

2.شیر مادر حاوی پادتنهای مهمی است

شیر مادر حاوی آنتی بادی هایی است که به کودک شما در مبارزه با ویروس ها و باکتری ها کمک می کند.

این خصوصاً در مورد آغوز ، شیر اول صدق می کند.

Colostrum مقادیر زیادی ایمونوگلوبولین A (IgA) و همچنین چندین آنتی بادی دیگر را فراهم می کند.

وقتی مادر در معرض ویروس یا باکتری قرار دارد ، شروع به تولید آنتی بادی می کند.

این آنتی بادی ها سپس در شیر مادر ترشح می شوند و در هنگام تغذیه به کودک منتقل می شوند .

IgA با تشکیل یک لایه محافظ در بینی ، گلو و دستگاه گوارش کودک ، از بیمار شدن کودک محافظت می کند .

به همین دلیل ، مادران شیرخوار مبتلا به آنفولانزا در واقع ممکن است آنتی بادی را به نوزادان خود ارائه دهند که به آنها در مبارزه با پاتوژن ایجاد کننده بیماری کمک می کند.

با این وجود ، اگر بیمار هستید ، باید همیشه بهداشت دقیق را تمرین کنید. دستان خود را اغلب بشویید و سعی کنید از آلوده شدن کودک خودداری کنید.

فرمول محافظت از آنتی بادی برای نوزادان نیست. مطالعات بیشماری نشان می دهد ، کودکانی که از شیر مادر تغذیه نمی شوند ، درمورد مسائل بهداشتی مانند ذات الریه ، اسهال و عفونت آسیب پذیرتر هستند

Breast milk is loaded with antibodies, especially immunoglobin A, which can help prevent or fight illness in your baby.

شیر مادر حاوی آنتی بادی ها ، به ویژه ایمونوگلوبولین A است که می تواند به جلوگیری یا مبارزه با بیماری در کودک شما کمک کند.

3.تغذیه با شیر مادر می تواند خطر بیماری را کاهش دهد

تغذیه با شیر مادر دارای یک لیست چشمگیر از فواید سلامتی است. این امر به ویژه در مورد شیر مادر منبع منحصر به فرد معتبر صادق است ، به این معنی که نوزاد فقط شیر مادر دریافت می کند.

این ممکن است خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها و بیماری ها ، از جمله:

عفونت گوش میانی: 3 یا چند ماه تغذیه با شیر مادر منحصر به فرد ممکن است خطر را تا 50٪ کاهش دهد ، در حالی که هر شیردهی ممکن است 23٪ آن را کاهش دهد .
عفونت های دستگاه تنفسی: تغذیه انحصاری با شیر مادر بیش از 4 ماه خطر بستری شدن در این عفونت ها را تا 72٪ کاهش می دهد .
سرماخوردگی و عفونت: نوزادان به طور انحصاری به مدت 6 ماه از شیر مادر تغذیه می كنند و احتمالاً 63٪ خطر ابتلا به سرماخوردگی و عفونت گوش یا گلو را كاهش می دهند (17 منبع معتبر).
عفونت های روده: تغذیه با شیر مادر با کاهش 64 درصدی عفونت های روده مرتبط است ، که تا 2 ماه پس از قطع شیردهی مشاهده می شود .
آسیب بافت روده: تغذیه شیر مادر با شیرخوارهای نارس با حدود 60٪ کاهش در بروز انتروکولیت نکروز کننده ارتباط دارد .
سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS): تغذیه با شیر مادر بعد از گذشت 1 ماه با کاهش 50٪ کاهش خطر همراه است و 36٪ کاهش خطر در سال اول (18 منبع معتبر ، 22 منبع معتبر ، 23 منبع معتبر).
بیماریهای آلرژیک: تغذیه انحصاری با شیر مادر برای حداقل 4 تا 4 ماه با کاهش 27-42٪ خطر ابتلا به آسم ، درماتیت آتوپیک و اگزما همراه است .
بیماری سلیاک: نوزادانی که در زمان قرار گرفتن در معرض گلوتن اول به شیر مادر می خورند ، 52٪ خطر ابتلا به بیماری سلیاک را کاهش می دهند .
بیماری التهابی روده: نوزادانی که شیر داده می شوند ، تقریباً 30٪ احتمال ابتلا به بیماری التهابی روده در کودک را دارند .
دیابت: تغذیه با شیر مادر برای حداقل 3 ماه با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 1 (حداکثر 30٪) و دیابت نوع 2 (تا 40٪) مرتبط است .
سرطان خون در دوران کودکی: تغذیه با شیر مادر به مدت 6 ماه یا بیشتر با کاهش 15-20٪ خطر ابتلا به لوسمی کودکان در ارتباط است.
علاوه بر کاهش خطر ابتلا به بسیاری از عفونتها ، نشان داده شده است که تغذیه با شیر مادر نیز شدت آنها را کاهش می دهد .

علاوه بر این ، به نظر می رسد اثرات محافظتی در شیردهی در کل دوران کودکی و حتی در بزرگسالی ادامه دارد.

Breastfeeding may reduce your baby’s risk of infections and many diseases, including allergy, celiac disease and diabetes.

تغذیه با شیر مادر ممکن است خطر ابتلا به عفونت کودک و بسیاری از بیماری ها از جمله آلرژی ، بیماری سلیاک و دیابت را کاهش دهد.

4.شیر مادر باعث افزایش وزن سالم می شود

تغذیه با شیر مادر باعث افزایش وزن سالم و جلوگیری از چاقی کودکان می شود.

مطالعات نشان می دهد که میزان چاقی در نوزادان شیرده 15 تا 30 درصد پایین تر است ، در مقایسه با نوزادانی که دارای فرمول تغذیه می شوند .

این مدت همچنین مهم است ، زیرا هرماه شیردهی 4٪ خطر چاقی آینده فرزندتان را کاهش می دهد .

این ممکن است به دلیل ایجاد باکتری های مختلف روده باشد. نوزادان با شیر دارای مقادیر بالاتری از باکتری های روده مفید هستند که ممکن است بر ذخیره چربی تأثیر بگذارد .

نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می شوند نیز نسبت به نوزادانی که دارای فرمول هستند ، دارای لپتین بیشتری در سیستم های خود هستند. لپتین یک هورمون کلیدی برای تنظیم اشتها و ذخیره چربی است .

نوزادان شیرده همچنین میزان مصرف شیر خود را تنظیم می کنند. آنها فقط در شرایطی که گرسنگی خود را برآورده نکنند ، بهتر است در خوردن غذا کمک کنند ، و این به آنها در ایجاد الگوهای غذایی سالم کمک می کند .

Breastfed babies have lower obesity rates than formula-fed babies. They also have more leptin and more beneficial gut bacteria.

نوزادان شیرده نسبت به نوزادان با فرمول میزان چاقی کمتری دارند. آنها همچنین دارای لپتین و باکتری های مفید روده ای بیشتری هستند.

5. تغذیه با شیر مادر ممکن است کودکان را باهوش تر کند

برخی از مطالعات نشان می دهد که ممکن است در رشد مغز بین نوزادان شیرده و با فرمول تغذیه وجود داشته باشد .

این تفاوت ممکن است به دلیل صمیمیت جسمی ، لمس و تماس چشمی مرتبط با شیردهی باشد.

مطالعات نشان می دهد که نوزادان شیرده دارای نمرات هوشی بالاتری هستند و با بزرگتر شدن احتمال بروز مشکلات در رفتار و یادگیری کمتری دارند .

با این حال ، بیشترین تأثیرات در نوزادان نارس مشاهده می شود ، که خطر بیشتری برای بروز مشکلات رشد دارند.

این تحقیقات به وضوح نشان می دهد که شیردهی تأثیرات مثبتی بر رشد طولانی مدت مغز آنها دارد.

Breastfeeding may affect your baby’s brain development and reduce the risk of future behavior and learning problems.

تغذیه با شیر مادر ممکن است بر رشد مغزی کودک شما تأثیر بگذارد و خطر بروز رفتارهای بعدی و مشکلات یادگیری را کاهش دهد.

6.تغذیه با شیر مادر می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند

در حالی که به نظر می رسد برخی از خانم ها هنگام تغذیه با شیر مادر دچار افزایش وزن می شوند ، اما به نظر می رسد برخی دیگر بدون زحمت وزن کم می کنند.

اگرچه تغذیه با شیر مادر ، تقاضای انرژی مادر را تقریباً 500 کالری در روز افزایش می دهد ، اما تعادل هورمونی بدن بسیار متفاوت از حالت طبیعی است .

به دلیل این تغییرات هورمونی ، زنان شیرده اشتهای بیشتری دارند و ممکن است بیشتر مستعد ذخیره چربی برای تولید شیر باشند .

برای 3 ماه اول پس از زایمان ، مادران شیرده ممکن است نسبت به زنانی که شیر نمی دهند وزن کمتری داشته و حتی ممکن است وزن خود را افزایش دهند .

با این حال ، پس از 3 ماه شیردهی ، آنها به احتمال زیاد افزایش چربی سوزی را تجربه می کنند .

با شروع حدود 3-6 ماه پس از زایمان ، مادرانی که شیر می دهند نسبت به مادرانی که شیر نمی دهند وزن بیشتری از دست می دهند .

نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که رژیم و ورزش هنوز هم مهمترین عواملی هستند که تعیین می کنند وزن شما کاهش می یابد ، چه شیرده باشد و چه نباشد .

Breastfeeding may make weight loss harder for the first 3 months after delivery. However, it may actually help with weight loss after the first 3 months.

تغذیه با شیر مادر برای 3 ماه اول پس از زایمان ممکن است کاهش وزن را سخت تر کند. با این حال ، ممکن است بعد از 3 ماه اول به کاهش وزن کمک کند.

7.تغذیه با شیر مادر به ترمیم رحم کمک می کند

در دوران بارداری ، رحم شما به طور بی اندازه رشد می کند ، از اندازه یک گلابی تا پر کردن تقریبا کل فضای شکم شما گسترش می یابد.

بعد از زایمان ، رحم شما فرایندی را به نام انقباض طی می کند که به بازگشت آن به اندازه قبلی خود کمک می کند. اکسی توسین ، هورمونی که در طول بارداری افزایش می یابد ، به رانندگی این روند کمک می کند.

بدن شما در طی زایمان مقادیر زیادی اکسی توسین را ترشح می کند تا به نوزاد کمک کند و خونریزی را کاهش دهد.

در طول شیردهی اکسی توسین نیز افزایش می یابد. انقباضات رحمی را تشویق می کند و خونریزی را کاهش می دهد و به بازگشت رحم به اندازه قبلی خود کمک می کند.

مطالعات همچنین نشان داده اند مادرانی که به طور کلی شیر می دهند ، پس از زایمان و سریعتر انقباض سریع رحم ، از دست دادن خون کمتری دارند .

Breastfeeding increases oxytocin production, a hormone that causes contractions in the uterus. It reduces blood loss after delivery and helps the uterus return to its previous smaller size.

تغذیه با شیر مادر باعث افزایش تولید اکسی توسین می شود ، هورمونی که باعث انقباضات در رحم می شود. باعث کاهش ریزش خون بعد از زایمان می شود و به رحم کمک می کند تا رحم به اندازه کوچکتر قبلی خود بازگردد.

8. مادرانی که شیر می دهند ، خطر افسردگی کمتری دارند

افسردگی پس از زایمان نوعی افسردگی است که می تواند اندکی پس از زایمان ایجاد شود. این بیماری تا 15٪ مادران را تحت تأثیر قرار می دهد .

به نظر می رسد زنانی که از شیر مادر تغذیه می کنند ، در مقایسه با مادرانی که زود شیر می خورند یا شیر نمی خورند ، دچار افسردگی پس از زایمان می شوند .

با این حال ، افرادی که افسردگی پس از زایمان را زودتر از زایمان تجربه می کنند ، نیز احتمال بیشتری برای تغذیه با شیر مادر دارند و این کار را برای مدت زمان کوتاه تری انجام می دهند.

اگرچه شواهد کمی مخلوط است ، اما مشخص است که تغذیه با شیر مادر باعث ایجاد تغییرات هورمونی می شود که مراقبت و پیوند مادر را ترغیب می کند .

یکی از مهمترین تغییرات ، افزایش میزان اکسی توسین تولید شده هنگام تولد و شیردهی است .

به نظر می رسد که اکسی توسین اثرات طولانی مدت ضد اضطرابی دارد. این پیوند همچنین با تأثیر گذاشتن بر مناطق خاصی از مغز که باعث تقویت و آرامش می شوند ، پیوند را تشویق می کند.

این تأثیرات همچنین ممکن است تا حدودی توضیح دهد که چرا مادران شیرده نسبت به کسانی که شیر نمی دهند ، نسبت به مادرانی که شیر مادر دارند ، میزان کمتری از بی توجهی مادران دارند.

یک مطالعه نشان داد که میزان کودک آزاری و غفلت در مادران در مقایسه با کسانی که انجام این کار را انجام داده اند ، تقریباً سه برابر بیشتر از مادرانی است که شیر مادر نمی دهند .

در این یادداشت ، به خاطر داشته باشید که اینها فقط انجمنهای آماری هستند. شیر دادن به شیر مادر به معنای این نیست که شما به هیچ وجه از کودک خود غافل شوید.

Breastfeeding mothers are less likely to develop postpartum depression. They have increased amounts of oxytocin in their system, which encourages caregiving, relaxation and bonding between mother and child.

مادران شیرده کمتر به افسردگی پس از زایمان مبتلا می شوند. آنها مقادیر اکسی توسین را در سیستم خود افزایش داده اند که باعث مراقبت ، آرامش و پیوند بین مادر و فرزند می شود.

تغذیه شیر مادر خطر بیماری را کاهش می دهد

به نظر می رسد تغذیه با شیر مادر از حمایت طولانی مدت در برابر سرطان و چندین بیماری برخوردار است.

کل مدت زمانی که یک زن از شیردهی می گذرد با کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان و تخمدان در ارتباط است .

در حقیقت ، زنانی که بیش از 12 ماه در طول زندگی خود شیر می دهند ، 28٪ خطر ابتلا به سرطان پستان و تخمدان را کاهش می دهند. هر سال شیردهی با کاهش 4.3 درصدی در معرض خطر سرطان پستان همراه است (79 منبع معتبر ، 80 منبع معتبر).

مطالعات اخیر همچنین نشان می دهد که تغذیه با شیر مادر ممکن است در برابر سندرم متابولیک ، گروهی از شرایطی که خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سایر مشکلات سلامتی را افزایش می دهد ، محافظت کند .

زنانی که به مدت 1-2 سال از شیر مادر تغذیه می کنند ، 10 تا 50٪ فشار خون بالا ، آرتریت ، چربی خون بالا ، بیماری قلبی و دیابت نوع 2 را کاهش می دهند.

Breastfeeding for more than one year is linked to a 28% lower risk of breast and ovarian cancer. It has also been linked to a reduced risk of several other diseases.

تغذیه با شیر مادر بیش از یک سال با خطر ابتلا به سرطان پستان و تخمدان به میزان 28 درصد مرتبط است. همچنین با کاهش خطر ابتلا به چندین بیماری دیگر ارتباط دارد.

10. تغذیه با شیر مادر می تواند مانع از قاعدگی شود

ادامه شیردهی همچنین باعث تخفیف تخمک گذاری و قاعدگی می شود.

تعلیق چرخه های قاعدگی در واقع می تواند یک روش طبیعی برای اطمینان از وجود زمان بین بارداری باشد.

برخی از خانمها حتی برای اولین ماهها پس از زایمان از این پدیده به عنوان کنترل زایمان استفاده کرده اند .

با این حال ، توجه داشته باشید که این ممکن است یک روش کاملاً مؤثر در کنترل تولد باشد.

ممکن است این تغییر را به عنوان یک مزیت اضافی در نظر بگیرید. در حالی که از فرزند گرانبهای خود لذت می برید ، دیگر نیازی به نگرانی درباره “آن زمان ماه” ندارید.

Regular breastfeeding pauses ovulation and menstruation. Some have used this as birth control, but it may not be completely effective.

تغذیه منظم با شیر مادر باعث تخمک گذاری و قاعدگی می شود. برخی از این امر به عنوان کنترل تولد استفاده کرده اند ، اما ممکن است کاملاً مؤثر نباشد.

11.همچنین باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود

برای صدر فهرست ، شیردهی کاملاً رایگان است و به تلاش بسیار کمی نیاز دارد.

با انتخاب شیردهی ، مجبور نخواهید شد:

برای فرمول هزینه کنید.

  • میزان روزانه کودک شما به نوشیدن را محاسبه کنید.
  • زمان تمیز کردن و استریل کردن بطری ها را صرف کنید
  • بطری ها را در وسط شب (یا روز) مخلوط کرده و گرم کنید.
  • روش های گرم کردن بطری ها را هنگام حرکت ، کشف کنید.
  • شیر مادر همیشه در دمای مناسب و آماده نوشیدن است.

By breastfeeding, you don’t have to worry about buying or mixing formula, warming up bottles or calculating your baby’s daily needs.

با تغذیه با شیر مادر ، دیگر لازم نیست نگران خرید یا مخلوط کردن فرمول ، گرم کردن بطری یا محاسبه نیازهای روزانه کودک باشید.

پیغام امیتان

اگر قادر به شیر دادن نیستید ، تغذیه کودک با فرمول هنوز کاملاً خوب است. این باعث می شود کودک شما تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را تأمین کند.

با این حال ، شیر مادر همچنین حاوی آنتی بادی و عناصر دیگری است که کودک شما را از بیماری و بیماری مزمن محافظت می کند.

علاوه بر این ، مادرانی که از شیر مادر تغذیه می کنند ، مزایای خود مانند راحتی و کاهش استرس را تجربه می کنند.

به عنوان یک امتیاز اضافی ، شیردهی به شما دلیل موجهی برای نشستن ، پاهای خود را بالا و استراحت می دهد در حالی که با نوزاد گرانبهای خود پیوند برقرار می کنید.

 

این مطلب دارای 85 منبع معتبر در دنیا می باشد که توسط امیتان ترجمه شده است .

منبع: healthline

درباره ی aydin

بررسی کنید

مواد غذایی که خنکتان می کند

فواید سیر و سیر سیاه

مزایا و فواید سیر و سیر سیاه مقدمه : سیر یکی از سبزی های و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *